guess.who, kimici Most kétféle hibajelenségről van szó.
(1) Utak, polygonok (,POI-k?) tűnnek el. Legtöbbször nem tudjuk, miért. Egyből észrevesszük, ha nagyon 'kitett', szem előtt álló objektum hiányzik; azonnal tudjuk pótolni; de gáz, ha eldugott, félreeső helyről tűnik el vagy igen kis méretű, ekkor csak a véletlenen múlik, észrevesszük-e.
(2) Településrészek nevei, azokon belüli POI-k vándorolnak el hirtelen más tájegységekbe.
Ez esetek miatt engem lehet szidni.
Mint tudjuk, a POI-k felvitelénél használunk egy településlistát, mely mintegy választásra felkínálja a lehetséges település[rész] neveket. A lista 2002 datálású, KSH valamilyen akkori táblázatán alapult. Elavult.
Részben, mert azóta KSH új helységnév konvenciót vezetett be, melynek lényege, hogy minden magyar tepülésnév egyedi; minden településrésznév előtagként felveszi ama település nevét, ahova tartozik, azaz KSH szerint Börzsöny közepén nincs Királyrét, de Szokolya-Királyrét van. Sz@rakodásnak tűnik, de csak így lehet elkerülni a Szigetbecse melletti Királyréttel való összetévesztést (az Szigetbecse-Királyrét).
Részben, mert a legtöbb rajzoló - érthető módon - fütyül a hivatalos elnevezésekre és olyan elnevezéseket használ, amire emlékszik, vagy látott a helyszínen vagy hallott a helyi kocsmában Pali bácsitól. Ilyenkor gyakori az elhalláas is, elütés is, a csak helyben ismert név használata (példánknál maradva ha egy ráckeveit megkérdezzük, merre van Királyrét, az nem É felé (Börzsöny) mutat, hanem D felé, Szigetbecsére küld)
A tavaszi hónapokban frissítettem a régi településlistát KSH adatai és Volán menetrendek, néha google alapján, majd végigmentem az összes tájegység településnevein és javítottam, ahol tudtam. Az OMP fejlesztői dolgoznak a POI-k kereshetőségén, emiatt is ráhajtottam a településnevek egyediségére.
Ahol kételyeim merültek fel, rendre a rajzolóra hagyatkoztam, ha az általa rögzített név egyedi, azt vettem fel a listára.
Hibák ott csúsznak be, ha a listában egy településrész név csak egy helyen szerepel, a valóságban Magyarországon több helyt használják, de nem tudtam róla; így rakom be a településrésznevek elé más tájegységbeli településneveket, mert a lista szerint oda tartoznak.
Ez a frissített település lista itt található. A listát folyamatosan naprakészítem. Emiatt is köszönöm mindig észrevételeiteket. És kérem, mindig szóljatok itt, a fórumon vagy küldjetek e-mailt, hogy a listát napra készíthessem.
[ előzmény: (41281) kimici, 2010.07.29 21:18:41] |