"Ezzel annyi bajom van, hogy egyszerre csak egy tracket szerkessz, mert bele szerkesztettél egy másikba"
Várj, két dologról beszélünk (illetve háromról):
1) az általad bemásolt szerkesztésem a Felső-Tiszára szólt (Tiszalök stb.). Szerintem nem én töröltem a főcsatorna poligonját (legalábbis abban a TE-ben szerintem nem nyúltam arrafelé semmihez), de persze ezt nem tudom bizonyítani. :)
2) a főcsatorna Tiszából való kiágazása a Tisza-tó TE-ben van, az egy másik szerkesztés volt, nem az idézett. Ott sem "szerkesztettem" a csatornán semmit, mindössze csak feltűnt, hogy egymást fedő poligonok vannak a kiágazáson, amikből a felsők ugyanazok, mint az alsók, csak nincs belőlük kivágva a főcsatorna, így takarják azt, illetve az alattuk fekvő "kivágott" poligonokat is. (Azaz úgy tűnt, hogy valaki átvágta már a poligonokat, de valahogy visszamásolódott az eredeti is, majd úgymaradt. Úgyhogy a poligonduplázódást (a takaró poligonokat) töröltem - ez szerintem nem szerkesztés (a klasszikus értelemben), hiszen mindünk kötelessége, hogy ha hibát lát a térképen, akkor javítsa - akkor is, ha éppen nem az éppen szerkesztett trackhez kötődik. Szép is lenne, ha mindenki másra mutogatna, ha hibát talál. :)
A másik, hogy ha két track (részben) fedi egymást, akkor elég nehéz nem "beledolgozni" a másikba. Meg ha éppen ott van kéznél, egy-két utcát, egyebet miért ne rajzolnék be, ha amúgyis arra dolgozom? Pont most kampányolnak a kollegák, hogy csökkenteni kellene a berajzolatlan trackek számát... :)
------------------------
Egyébként több helyen is találtam elég furcsa településneveket. Pl.
N48 04.901 E21 39.589 - itt Csemő-Feketetanya volt, Csemő pedig Pesttől délre van. A környéki tanyák is Csemő előnevet kaptak (valójában Ibrányhoz tartoznak).
N48 16.110 E22 00.466 - itt Kékcse-Tőgyesszögtanya volt, ami helyesen Szabolcsveresmart-Tölgyesszögtanya...
Érdekelne, hogy ezek hogyan, milyen adatbázisból keletkezhettek? :)
(Mindet javítottam.)[ előzmény: (41274) kimici, 2010.07.29 17:59:22] |