Elkészítettem azt a programot is, ami a már feltöltött állományok szabdalását végzi el, tehát nem kell letölteni és újrafeltölteni. Szerkesztéskor a feltöltés gomb mellett található, meg kell adni előbb, hogy vágás vagy szabdalás legyen (vagyis készüljenek-e a többi tájegységbe eső részekhez fájlok és űrlapok). Működése megegyezik azzal, mintha az összes fájlt letöltenénk, törölnénk és zipben visszanyomnánk. Az olyan nevűeket, amelyek nem dolgozhatók fel (nem gdb, mps, plt, wpt) érintetlenül visszarakja.
Egyúttal javítottam egy ronda hibát, ami eddig meglepetést okozhatott azoknak, akik régi trackeket szabdaltak. A kilógó részekből jól létrejöttek az új fájlok az upload/2006-10/id könyvtárakban, majd az anya-tájegységhez tartozó fájl az upload/2006-10/id könyvtárba került, ahol az év-hónap volt hibás, az októbernél régebbi trackeknél ez ugyanis nem jó. Most utólag a helyükre pakoltam a fájlokat, volt kb. 10 érintett track. A jövőben már jó helyre kerülnek.
Mostantól tehát ha valaki kilógó trackeket (és útpontokat) lát mapeditben, nézze ki a track azonosítóját, majd weben nyomja meg a gombot. Jó kérdés, hogy kivágni vagy szabdalni kell-e, ezt azért érdemes megfontolni. Ha a kilógó részek csak GCxxxx waypointokból állnak, akkor elég a vágás, sőt akkor esetleg érdemes előtte törölgetni az eredeti fájlból, mert a geoláda-pontok csak zavaróak és lassítóak.[ előzmény: (7289) lelcache, 2006.10.10 09:33:51] |