"... Alnibell! Ez típusú a hibákat nem lehet automatikusan kiszûrni! ...
Én mondjam, Neked, mint szakértőnek, hogy márpedig lehet(ne). Igaz egy kissé bonyolítaná a rendszert, de megoldható.
Maradjunk csak a megyeszékhely példánál.
Azt tudjuk, hogy 19 megyeszékhely van, meg azt is, hogy azoknak mi a neve. Ezek alapján, ha valaki netán megyeszékhely POI-t próbál rögzíteni, akkor egyrészt elutasításra kerülhet(ne), ha megvan mind a 19, illetve ha még nincs annyi, az esetben akkor, ha nem megfelelő nevet rögzít a Label/Felirat vagy a Település: paraméterben.
A település-poligon darabolása - mint az például Jánossomorja város példája bizonyítja - nem volna haszontalan. Elkülönülhetnének és tooltip formájában megjelenhetnének a nem önálló, de a köznyelvben használt nevű területek, nem lenne szükség ezen területek névrajz POI-val történő jelzésére, mint például Győr esetében, és nem elhanyagolható hatásként, a lyukasztásból eredő megjelenítési hibák sugarai nem húzódnának át egy-egy nagy kiterjedésű terület fölött.
Volt már erről szó a korábbiakban. Dűlőre kellene jutni e kérdésben (is)!
[ előzmény: (50852) Old Eye, 2011.12.10 00:00:19] |