Belenéztem Velencei-hg térképbe, meg sok másikba is. Valamit nem értek! Miért van az, hogy a turistautakat mostanában megannyi féle vonallal jelölitek? Kezd elterjedni a 0×0001 Major highway, és éppen a Velencei-hg-nél találkoztam 0×0006 Residental street jelöléssel is (ráadásul ezt valamiért Pajti áttipizálta, mert én még rendesen 0×0003 Other highway road-dal rajzoltam). Értem én, hogy ezeken a szakaszokon a turistaút pl. aszfaltúton v. utcákon halad, de szerintem ez nem jó irány. Itt a történet a turistautakról szól, tehát én a tétképen elsősorban azt szeretném látni hogy egy turistaút merre halad, nem pedig a többi utat, ezért a turistautakat mindenhol egységesen kéne jelölni (mondjuk az eddig jól megszokott 0×0003-al). A többi út is nagyon jó, és kell, de ezek csak másodrendűek. Ahol az aszfaltút nem turistaút, ott nyugodtan jelölhető 0×0001-gyel. Szóval szerintem az volna a szerencsés, ha rápillantva a GPS-re, térképre a turistautakat folyamatosan egy vonaltípussal láthatnám ott is, ahol az mondjuk aszfalton vezet. Ellenkező esetben nagyon zavaró a látvány első rápillantásra (meg másodikra is), mert nem egyértelmű, hogy merre is halad a jelölt ösvény. Azt, hogy az aszfalton megy meg úgyos látom onnan, hogy a becsatlakozó és kivezető út is aszfalt (0×0001) jelölésű.
Várnám a véleményeket![ előzmény: (442) Kolesár, 2005.06.27 12:49:47] |