No, ehhez kapcsolódnék én is egy mai "élménnyel":
Monok és Hernádkércs közötti útszakaszról van szó, konkrétan a N48 13.273 E21 05.489 és a N48 14.061 E21 04.721 pontok közötti részről (előbbi egy útkanyar, utóbbi egy áteresz). Itt nincs, és a nyomok szerint nem is volt út - annak ellenére, hogy az a térképen jó régóta szerepel.
Ami a helyzetet eléggé furává teszi, az az, hogy a szakasz a hivatalos Mária-út része, tehát többen többször is bejárták, mégsem tűnt fel eddig senkinek, hogy ez az "út" egy szántás, közel és távol nincs semmilyen útra emlékeztető dolog. Jelenleg még éppen növekvőben van a kukorica benne, de később már teljesen járhatatlan lesz. Nem értem, hogy kerülhetett fel így a térképre (és hogy maradhatott ott)?!
Mivel jelen állapotban teljesen félrevezető, szerintem törlendő, de a törlés után az említett Mária-út nem lenne folytonos, ezért kérnék némi hivatalos állásfoglalást az érintettektől, hogy az említett szakaszt törölhetem-e? Rövidesen töltök fel a területről egy tracket.[ előzmény: (40275) urbalazs, 2010.06.08 19:36:13] |