turistautak.hu térképrészleteK+ jelzés GPS-szel
[ english
Előzmények

Gáspár Norberthozzászólásai | válasz erre | 2007.05.03 08:35:15 (12427)
Köszönöm. Ezentúl minden egyes feltöltés előtt ellenőrizni fogom ezen kapcsolók helyzetét.
[előzmény: (12424) Kolesár, 2007.05.03 07:01:22]

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.03 07:01:22 (12424)
A billentyűkombinációt nem tartom valószínűnek. Egyrészt azért, mert erre nincs gyorsbillentyű, másrészt mert két checkboxot kellett volna bekapcsolnia, majd utána ki is kapcsolnia. Alt+T, O az ablakig, itt még egy S vagy szóköz, utána még egy TAB és szóköz (mert a másikra nincs hotkey), majd ENTER és még egyszer ugyanez a kikapcsoláshoz. Nem hinném.

Fontos leszögezni, hogy a Snap to grid önmagában nem elég a teljes térkép rácsra húzásához a turistautak.hu-s mapeditben. A tőle jobbra látható "Round coordinates to grid during map loading" vette át a romboló szerepet, a gyári mapeditben ez nincs kettéválasztva. Ott úgy működik, hogy a Snap to Grid bekapcsolása a másik funkciót is bekapcsolja. Ha tehát legutóbb bekapcsolva hagytad és megnyitsz egy .mp-t, akkor máris gridre húzza az összes pontot.

Ha Kessinger Pál nem használt gyári mapeditet és nem kapcsolgatta az említett két kapcsolót, akkor nagyon nem értem, hogy miként sikerült elmozgatnia az összes pontot. Egy megfigyeléssel tudom csak kiegészíteni: a "Round coordinates to grid during map loading" a mentésre is hat (eddig nem tudtam), tehát ha egyszer mentéskor be volt kapcsolva, az is elég lehetett. Továbbra sem értem viszont, hogyan kapcsolta ki anélkül, hogy tudna róla.

A térképszerkesztési jogát visszakapcsoltam.
[előzmény: (12404) Gáspár Norbert, 2007.05.02 22:30:16]

Gáspár Norberthozzászólásai | válasz erre | 2007.05.02 22:30:16 (12404)
Na az bizony meglehet... Mármint a billentyűkombináció.
[előzmény: (12376) johann g (Lud), 2007.05.02 14:08:18]

johann g (Lud)hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.02 14:08:18 (12376)
hát pont BD trackjének általad történt berajzolása esne áldozatul, de nincs olyan sok csatlakozása ezeknek a turistautaknak, amit ne lehetne utólag javítani. meg nem tudom Kessinger Pél hányezer vonalat rajzolt mielőtt/miután véletlenül mellényúlt.
arra is gondolok nem-e véletlenül egy billenytűkombinációra ugrott be ez a fránya snap to grid.
[előzmény: (12375) Szab, 2007.05.02 13:41:28]

Szabhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.02 13:41:28 (12375)
"tudom hogy elvész sokak munkája, de nem állítható vissza a legutóbbi jó állapot? gondolok arra, hogy a felüljárók kereszteződéssé konvertálása és hasonló rejtett hibák."

Ez bennem is felvetődött már. Nagyon sok rajzolás lett azóta ami kárba veszne?


azt nézem a Péceli erdőnél is keletkezett ilyen illesztési hiba N47.487284° E19.367042°

Talált. És 4km-es körzetében még 8-at találhatsz. Sajnos.
[előzmény: (12371) johann g (Lud), 2007.05.02 11:52:39]

johann g (Lud)hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.02 11:52:39 (12371)
kicsit megdöbbenve olvasom a történteket.
pár gondolat, amit részben mások már megfogalmaztak:
- snap to grid-et száműzzük a mapeditből a hasonló véletlen hibák elkerülése végett
- tudom hogy elvész sokak munkája, de nem állítható vissza a legutóbbi jó állapot? gondolok arra, hogy a felüljárók kereszteződéssé konvertálása és hasonló rejtett hibák. azt nézem a Péceli erdőnél is keletkezett ilyen illesztési hiba N47.487284° E19.367042°
- igazából az segítene a hasonló esetek felderítésében, ha kicsit éberebben rajzolnánk (mondom ezt én aki a POI nevekben megjelenő ID-ket nem találta gyanúsnak anno), a határszélen a sok red navaid mindenképpen egy figyelmeztető jel lehetett. ilyen gyanús esetekben tartsuk zárolva a tájegységet és konzultáljunk a fórumon.
[előzmény: (12363) Kolesár, 2007.05.02 07:20:11]

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.02 07:20:11 (12363)
Szab: ne keseredj el, neked csak a maradék jutott. A duplázódás oka az, hogy va visszaállításkor visszaálltak azok az utak, amelyeket előzőleg illesztésekkel elvágtál. Hétfő délelőtt órákon ét vakartam ki a duplázásokat és illesztgettem a helyükre a végeket.

Olvasva kínjaidat elgondolkodtam, hogy lehetne valahogy algoritmizálva kiszűrni a maradékot, lett is egy ötletem. ID=17794, 98540, 30387-re keress rá (ez csak 3 példa az 57-ből), ha ezeknél dupla van, akkor nyomon vagyunk.
[előzmény: (12360) Szab, 2007.05.01 23:09:56]

Szabhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 23:09:56 (12360)
Ok. Feltöltöttem amit műveltem ide. De lehet, hogy jobb, ha inkább megcsinálja újból más, aki ért is hozzá.

Amit csináltam:
Kijavítottam a 3-as érintett szakaszát, ami miatt hülyeségeket tervezett.
Egyeztettem plasmannal, segítségével néhány egyirányú utcát jelöltem Kistarcsán.
Sok red navaid pontot helyretettem.
Néhány útszakasz darabkát, amiből valahogy kettő lett, töröltem. (A most legfrissebb letölthető mapsource változatban látszik is néhány ilyen hiba: Pl. N47 33.048 E19 15.987 ezt a részt pár napja én rajzoltam és biztos, hogy nem így... nem tudom hogy került oda egy time-zone és miért lett két vasut utca)
De sokszor egymással nagyon fedésbe jött létre két utszakasz, azok nem is látszanak mapsourceban.

Még azért vannak benne hibák bőven. Jó lenne, ha valaki rendbetenné. A sok javítás közben már az is felmerült bennem, hogy nem lehetne-e inkább visszaállítani valami régi mentést, ahol még minden jó volt...
[előzmény: (12357) t ib i, 2007.05.01 21:46:24]

t ib ihozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 21:46:24 (12357)
Hát, most inkább nem, a korábbi galiba következménye is lehet. Nem ismerem azt a tájegységet, inkább hagyjuk meg a valóban hozzáértőknek. Bocs!
[előzmény: (12356) Szab, 2007.05.01 21:38:22]

Szabhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 21:38:22 (12356)
És van kedved belenézni? Mert akkor feltöltöm. Úgyis kezdem feladni. Lehet, hogy jobb lenne, ha valami tapasztaltabb próbálná helyrepofozni...
[előzmény: (12354) t ib i, 2007.05.01 21:29:50]

t ib ihozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 21:29:50 (12354)
Nem tudom letölteni, mert van "más nevében való feltöltési jogosultságom", így a mások által zárolt tájegységet csak feltölteni tudnám. Ez egy érdekes kettősség/ellentmondás, már korábban is észrevettem, csak nem szóltam miatta.
[előzmény: (12353) Szab, 2007.05.01 21:25:24]

Szabhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 21:25:24 (12353)
Hát szerintem igen. Egy-egy szakasz duplázódott meg sok helyen. Ilyen eddig nem volt. Igazából munkám nem nagyon tud kárbe veszni, mert eddig még csak ezeket a piros pöttyöket és dupla útszakaszokat próbáltam javítani.
Ha gondolod tölsd le és nézz bele. Elég sok helyen találtam ilyet, ahol nem volt. Mert emlékszem, hogy pl. 3-as mellett is rajzoltam múltkor és most ott is megjelent egy párhuzamos szakasz kb. 0,5m-re.
[előzmény: (12352) t ib i, 2007.05.01 21:19:20]

t ib ihozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 21:19:20 (12352)
Azonos zoom-szinten duplázódtak az utak? Akkor szerintem hanyagold addig, amíg helyre nem hozzák, nehogy kárbavesszen a munkád.
[előzmény: (12350) Szab, 2007.05.01 21:17:06]

Szabhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 21:17:06 (12350)
Godollo.mp

Nehezebb, mint hittem. Rengeteg út megduplázódott. Ez így normális? Ilyet is csinál az a "snap to grid" opcio, vagy ez más miatt van?

[előzmény: (12345) Peter68, 2007.05.01 18:56:35]

Peter68hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 18:56:35 (12345)
Te tényleg tudsz img formátumba menteni MapEdittel?

Kicsit hibásnak érzem magam Pali miatt, mert erről nem beszéltem neki. Úgy voltam vele, hogy a lelkére kötöttem, hogy csak az innen letölthető programmal dolgozzon, és azon ugye alapból kikapcsolt a Snap to Grid opció.
Tegnap este írta, hogy a Snap to Neighborhouddal szöszölt, és valószínűleg ott nyúlt mellé, mert hogy ez a két checkbox egymás felett van az opciós ablakban.

Szóval hiába drasztikus a megoldás, támogatnám, hogy törlődjön ez a beállítási lehetőség.

Ha belegondolunk, ez a program azért készült, hogy a turistautak.hu térképeit szerkesszük vele, ebben az esetben pedig erősen ellenjavallt az opció használata. Így totálisan felesleges az opciók között szerepelnie.
[előzmény: (12342) Andreas, 2007.05.01 12:20:02]

Andreashozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 12:20:02 (12342)
Nem lehet hogy a 24 bitre csonkítást szerkesztés közben egy .img formátumba mentés okozhatta?
[előzmény: (12335) Kolesár, 2007.05.01 06:56:57]

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 06:56:57 (12335)
Ezért kérdeztem Kessinger Pált, hogy csinálta. Merthogy a verzió rendben volt, és az is lehet, hogy véletlenül másik (gyári) mapedittel nyitotta meg, ahol ez bekapcsolható. Ki tudom tiltani, de eddig nem akartam ennyire drasztikus lenni.
[előzmény: (12334) olahtamas, 2007.05.01 06:54:34]

olahtamashozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 06:54:34 (12334)
Nem lehetne a Mapeditben kijavítani, hogy be se lehessen kapcsolni a rácsra húzást ?
Feltöltéskor meg ellenőrizni, hogy a legfrissebb verziót használjuk e, és legalább egy figyelmeztetést kiírni, ha nem.
[előzmény: (12331) Kolesár, 2007.05.01 05:38:09]

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2007.05.01 05:38:09 (12331)
Hogyan sikerült rácsra húznod? Másik mapedittel töltötted be és rámentettél, vagy az átalakított mapeditben be volt állítva mindkét említett kapcsoló?
[előzmény: (12324) Gáspár Norbert, 2007.04.30 14:01:24]

Gáspár Norberthozzászólásai | válasz erre | 2007.04.30 14:01:24 (12324)
Jelentkezem.
[előzmény: (12309) Kolesár, 2007.04.30 07:37:52]

Kolesárhozzászólásai | válasz erre | 2007.04.30 07:37:52 (12309)
Valaki 24 bites rácsra húzta a Gödöllői-dombságot. Nincs kedvem kinyomozni, hogy ki volt, kérem hogy mindenki nézze meg, hogy ő lehetett-e. Mapedit: Snap to grid, illetve Round coordinates to grid during map loading legyen kikapcsolva. A gyári mapeditben (amelyet egyébként sem szabad a turistautak.hu térképeinek szerkesztésére használni) az utóbbi kapcsoló nem létezik, ott elég annyi, hogy a snap to grid be van kapcsolva a betöltéskor és kész a baj.

Megszakadt a tájegység összes külső kapcsolata, beleértve a budapesti Duna-hidakat is. Javaslom, hogy az tegye rendbe, aki elkövette. Várom a jelentkezőt.


Bejelentkezés név:  jelszó:   tárolás [regisztráció]

Felhasználónevedet és jelszavadat a geocaching.hu oldalon is használhatod!

[ kezdőlap ] [ térkép ] [ + felmérések ~ ] [ + útvonalak ~ ] [ + poi ~ ] [ belépés ] [ faq ] [fórum] [email]

A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók