Hát, túl vagyok a dolgon. Beállítottam még a yard-os dolgot is. A minél jobb vétel érdekében a kerékpárra rögzítettem a készüléket (GPSmap 60Cx). Sajnos speciális rögzítőeszközöm nem lévén, valami amatőr megoldást csináltam, de nem vettem figyelembe a csuklópántot, a kulacstartóhoz erősítettem a készüléket, de a csuklópántot a menetszél valahogy az első lánckerékhez fútta, amitől az becsípődvén berántotta a navit, és le is törte azt a kis műanyagot, ami a házhoz rögzítette. :-( (A gyönyörű, 1,3 napos navigáció...) Ezek után lányom kerékpárjának első csomagtartójához erősítettem (ezzel kellett volna kezdeni...). Ott korrekten és stabilan végigutazott. A kerékpárút elején kapcsoltam be a készüléket. Viszont a "hosszú" út alatt a leányzó megelőzött, az út végén visszafordult, én meg vigyorogva integettem neki, ahelyett, hogy kikapcsoltam volna a navit. Ezt csak már a visszafordulás után kb. 1 km-re az ünnepélyes átadás helyén tettem meg. Azt már ne is mondjam, hogy azóta bekapcsolni sem mertem a gps-t, a tracket elmenteni meg pláne nem. Tehát van egy elmentetlen tracklog egy új kerékpárút nyomvonalán, ami a vége után visszakanyarodik és kb. 25% távot még visszakarikáz. Elmentve nincsen, hanem a gépen van valahol. Útra igazítás kikapcsolva és 4,37yard-onként (az épp 4m) csinált egy rögzítést. Megpróbálok holnap valamit kitalálni, meg elolvasom a wikit is.[ előzmény: (9497) olahtamas, 2011.10.05 08:04:26] |