"Ugyanúgy lehet névrajzi elemekre kerestetni a kütyükkel, mint mondjuk a vízvételi helyekre, a közkutakra. Egy kis előkészítéssel megoldható a dolog."
- Nekem sajnos nem sikerül rájukkeresni pl. a Garmin GPS 60CSx-el. Mit kell előkészitenem hozzá, hogy a kérdéses városrészre navigáljon a kütyü (Tehát nem címre, hanem városrészre.)?
"A névrajz elemeket az általuk jelzett területek geometriai közepe környékén célszerű elhelyezni"
- Ez a megállapítás a térinformatikusok elképzelése a térképről, és nem a térképészeké, és nem mellesleg a felhasználóké. A névrajzi elemeket úgy kell elhelyezni, hogy az általuk megnevezett "objektumok" egyértelműen beazonosíthatóak legyenek (területi kiterjedés, irányultság stb.), ahogyan egy jó papírtérképen látható.
- A ponttal való "felületábrázolásnak" egyik nagy hibája, hogy még csak nagy vonalakban sem tudható, hogy egy adott pont az adott területre esik-e vagy sem. Tehát a térképen van egy megnevezés, de nincs területi vonatkozása.
"Egyetlen hivatalos címlistában nem lehet keresni."
- A közterület- és városrésznevek megállapításáról, azok jelöléséről, valamint a házszám-megállapítás szabályairól szóló 94/2012. (XII. 27.) Főv. Kgy. rendelet:
13. § (1) A főváros közterületi neveiről közterületnév-jegyzéket kell vezetni.
(2) A közterületnév-jegyzék közhitelű nyilvántartás, amely tartalmazza:
b) a városrésznevet,[ előzmény: (63287) alnibell, 2013.06.27 17:18:54] |