Egy admin hiba, melybe minden tanuló belefut: Ha egy track-lap, POI linkjét be akarsz illeszteni a fórumhozzászólásodba, figyelj oda, hogy a kérdéses lap ne legyen szerkeszôi módban; más szavakkal, ha kell, elôbb mindig klikkelj ahogyan a többiek látják linkre. (Klikkelj csak a megadott linkedre :-) )
3 Z út közül az egyik, amelyik a Meszes völgyig futott, az le van szürkítve, ezért én töröltem.
Törölt turistajelzésû turistautaknál jelezzük a turistajel törölt állapotát, ha a terepen látható, hogy a jelzés törölve van (vagy nagy szürke X (elôírás) vagy elkenik az egész turistajelzést), akkor a vonal feliratában a turistajel kódjához jobbról egy hashmark-ot illeszünk , esetünkben 'Z#'. A térképolvasó így látja a terepen is, a térképünkön is a törölt turistajelzéseket.
Pótoltam a törölt 'Z' jeleket 'Z#'jelekkel. Kérlek, ha arra rajzolsz legközelebb, nézd meg, nem néztem el valamit.
Polygonok problémaköre
ID=80638, Type=0xa1 (megyeszékhely) overlapped with...
...ID=80640, Type=0x89 (park), see koo (47.230658 16.611611)
Itt egyértelmû volt az összecsúszás. A javítás tökéletes. összehoztad a polygon két sarkát oszt annyi.
Viszont a másik kettô megtréfált téged :-)
ID=47521, Type=0x81 (erdô) overlapped with...
...ID=46867, Type=0x82 (fenyves), see koo (47.124221 16.974522)
ID=80638, Type=0xa1 (megyeszékhely) overlapped with...
...ID=80639, Type=0x80 (zöldfelület), Label=Tófürdõ, see koo (47.234307 16.603002)
Mindkét eset ugyanaz hibát takar. Vizsgáljuk meg az utóbbi esetet. Nézzük a következô két ábrát. Az elsô ábra a javítás elôtti állapotot mutatja. A szaggatott vonalak utcák. Jól látható, hogy a település poygon és a Tófürdô, mint zöldfelület polygonja összecsúszik.
Te megfogtad az utcák találkozásának csomópontját és szemre pontosan ráigazítottad a település határvonalára (az utcák és a zöldfelulet együtt mozogtak). Csak látszólag jó a javítás. A csomópontot NEM kapcsoltad a település határvonalára. Ez annyit jelent, ha valaki megmozdítja bármelyik utat, a két polygon újra vagy összecsúszik vagy rést képezve szétválik.
A helyes javítás ekkor az, hogy a település határvonalán létrehozol egy pontot és ráhúzod a másikat:
- Vonalak mozgatása üzemmód,
- felület kiválasztása bal klikkel
- jobb klikk a felület határvonalán a leendô pont helyére,
- repülô menüben klikk 'Pont hozzáadása itt' menüpontra
- megfogod az utak csomópontját és ráhúzod a frissiben létrehozott pontra
Ebben a pillanatban öt objektumot kapcsolsz össze - a két polygont és a három vonalat.
Persze, ellenôrizni kell, hogy az Eszközök menüben a 'Csatlakozó töréspontok mozgatása' menüpont (N) be legyen kapcsolva. Legegyszerûbb megrázni a közös csomópontot.
Mindkét polygont rendbetettem.
A feltöltés sikeresen megtörtént.
A beállításnak megfelelően a tájegység zárolását feloldottuk.
FONTOS: a feltöltött fájlt ne töltsd fel többé! Mindig az adatbázisból frissen, zárolva letöltött anyagon dolgozz!
Játszál egy kicsit a polygonokkal, Tanár úr! Meg fogod ôket szeretni. [ előzmény: (54002) karathl, 2012.04.02 18:23:45] |