Ha már az elnevezésekről van szó, visszaidézek egy kéthetes témát, jelen fórumból (39961,39925). Egy listát említesz, melyben minden településnév egyedi. Ha jól értem, akkor ezt a listát, illetve a KSH-tól származó helységnévtárat tekintitek a javítások, pontosítások alapjául.
A településrészek tekintetében át kellene gondolni ezt a módszert, mert hibákat is okoz. Talán automatizmussal írtad át Cibakpusztát Szabolcs-Sz.-Beregben a következőre: Dabas-Cibakpuszta. Nyilván azért, mert a KSH szerint itt nincs Cibakpuszta, csupán Balkány-Cibak. Erősen kérdéses a KSH szerinti elnevezés mindenhatósága, szerintem valamilyen közigazgatási településnév-gyűjteményt (is) kellene használni, hogy mindenhová a helyes nevet írjuk (ha pedig kérdéses, akkor pl. úgy szerepeltessük a térképen, hogy zárójelben legyen a név mellett az alternatíva).
Most csak két példa. Egyik a Balkányhoz tartozó Cibakpuszta. Igen, mindenki így használja, a puszta névrésszel együtt, elég megnézni a google-keresés legelső találatait. Véletlenül sem hozza Dabast. Abban sem vagyok biztos, hogy a településnév-táblán csak Balkány-Cibak szerepel (régebben jártam arra ahhoz, hogy pontosan visszaemlékezzek).
A másik példám Konyár-Sóstó esete. Amikor felmértem a környéket, láttam, hogy ezzel a táblával jelölik, és nem Messzelátó-Sóstóként, ahogy a KSH besorolja. Hosszúpályihoz tartozó településrész, de ezt nem írják ki, és az ott élők sem Hosszúpályi-Messzelátóként említik falujukat. A helyi weblapkészítő is Konyár-Sóstót ad meg címlapként és a saját lakcímeként.[ előzmény: (40156) Old Eye, 2010.06.04 07:52:14] |