N47.14677 E17.62014: ehhez az utcához hozzá se nyúltál, Track=2 és a két felmérés közé az utcát
N47.14562 E17.62308: a track kötegből szinte kilóg az út
N47.14241 E17.62898: mehet a Track=2
N47.13720 E17.58252: a vonal keleti vége nem zsákutca, nem kell a Zsakutca=2
N47.14808 E17.61792: a 8-as főútnak és a szekérútnak szintbeli kereszteződése van? Ha igen, akkor legyen közös pontjuk.
N47.10135 E17.54132: az általad is érintett utcák Track=2
N47.10820 E17.52196: szintén Track=2
N47.08033 E17.58139: ezt csak saját felmérésed alapján rajzoltad, nem kell ennyire pontosan. Bőven fog még pontosodni további felmérésekkel. Ja, és ezen a ponton meg a pontosság helyett leugrottál a felmérésről, véletlenül?
N47.06735 E17.59834: itt már volt egy korábbi felmérés, Track=2 és a két felmérés közé a vonalat
N47.06754 E17.60461: a szerver feltöltéskor minden vonalat darabol ott, ahol leágazás van. Itt van egy jó pár, nekiáll bicskával vagdosni. Track=2-t kaphatnak azok a szakaszok, amik már a rajzolásod előtt Track=1-esek voltak.
N47.06924 E17.60405: direkt maradt ki ez a szakasz?
N47.07850 E17.60412: rövid szakasz Track=1, pedig Track=2 kellene
N47.08516 E17.60335: a párhuzamos szekérútnál BehajtasAutoval=C. Ide szabad autóval jönni?
N47.06577 E17.61380: Track=2, mert egy 2009-es és egy 2010-es felmérésed is áthalad ezen a szakaszon
N47.07409 E17.62912: itt hány darab út megy párhuzamosan?
N47.08576 E17.64467: a nyugati "L" alakú felmérés és a keleti NY-K irányú felmérés kimaradt?
N47.07265 E17.64673: Track=2-es lehet ez a szakasz
N47.07401 E17.65088: hozzá se nyúltál ehhez a szakaszhoz, pedig párszor átmegy rajt a felmérés
N47.06655 E17.65596: egy pontból északnak indul a felmérendő út és a szekérút is, én az erdei aszfaltot a track köteg közepére húznám és a felmérendő utat azonnal ÉNY-i irányban vinném
Elsőre ennyi. A legtöbb helyen az új vonalaknál csak Track számot adsz meg. Amennyiben tudsz róla többet (behajtás engedélyezett, utca neve, út neve, sebesség/súly korlátozás, stb...) akkor azt is add meg.
Most még ne az legyen a célod, hogy minél előbb, minél több felmérésedet feldolgozd. Ezzel csak a saját és az ellenőrző életét bonyolítod. Ezt a három felmérés jelenleg egyenként is rajzolhattad volna, így talán kevesebb lenne a kérdéses dolog részemről. Ha kevesebbet rajzolsz, akkor valószínűleg kevesebb dolgot felejtesz el (pl. az az "L" alakú szakasz, ha az figyelmetlenség volt). Ha már feltöltési jogod lesz, akkor annyit rajzolsz, amennyi jólesik. Persze a feltöltés után érdemes újra letölteni a tájegységet, hogy leellenőrizd a változásokat. Ekkor az is kiderül, hogy hány darab RN-el gazdagítottad a tájegységet.
Ha eléd ugrana egy poligon lyukasztás, akkor ne hagyd ki. Csináltál már ilyet?[ előzmény: (40111) Arti (junior), 2010.06.01 21:01:20] |