10689 - ez bizony átlóg a tájegységhatáron! (mapsource alatt is látszik)
De nem baj mert legalább ezt is megtanulod :-) Az hogy a feltöltője nem kért darabolást az egy dolog, attól még átlóg. Van track szerkesztésre jogod? (track adatlapon látsz olyan linket hogy szerkesztés?) Mert ha van akkor nem csinálnám meg, lásd a saját szemeddel.. (ha nincs akkor szóljál, bárki feldarabolja neked)
A települések közötti utakat Major highway-jel szokás rajzolni ahogy a leírásban is van. És nem csak a településhatárig hanem akkor már belterületen is (ha zsákfalu akkor mondjuk a központig (kocsmáig :-) ha meg átmegy rajta az út akkor végig.
Mentségedül szolgáljon hogy a szomszéd települések (Velence, Vaspör) is így vannak rajzolva, de egyrészt bénán néz ki másrészt szabálytalan :-)
Ne legyen ragadós a rossz példa (esetleg ezeket is átjavíthatod, F9-cel lehet vonaltípust váltani)
Zalaháshágyon a Rákóczi utca véletlenül Rákószi lett (bár ezt sem te csináltad, javítsd lécci)
Na és akkor az átlógó út. Miután feldaraboltad a tracket, indítsál mapeditet. t betűvel lehet átlátszóvá tenni a poligonokat, ilyenkor a background is jól látszik. Nagyíts jól bele a tájegységhatár/út metszéspontja közelében és vágd ott el az utat (nem kell se zsákutca se time-zone)
Ugye a mapeditedben az edit menüben az enable drag csak a pontokra van engedélyezve? Nehogy véletlenül elmozdítsd a background poligont..
Le kell tölteni a másik tájegységet (őrség) van erre jogod? Ha nincs akkor majd kapsz mailben. Megnyitod az őrséget is egy másik mapedittel, átmásolod a zalából ezt a csonka utat, majd berajzolod a folytatását (major highway!) úgy hogy a zalai rész végpontjához csatlakozzon. Ezen a végponton ne változtassál már semmit mert akkor elromlik a csatlakozás és nem fog áttervezni (6 tizedesig kell egyezni a koo-knak) Ha kész, meg van rajzolva az őrségbe lógó szakasz akkor az őrségből lehet törölni a zalából átlógó darabkát amit idemásoltál (csak azért volt rá szükség hogy egyszerűen lehessen a végpontjához illeszteni)
Ilyenkor majd feltöltésnél kapsz figyelmeztetést hogy nem tájegységbe lógó darabka amit kihagy, nem kell vele foglalkozni (végülis törölni se lenne muszáj úgyis kihagyja de jobb a békesség) :-)
Leírva sok, csinálni pikk-pakk
Többi track: pusztacsatári út végén se time-zone se zsákutca
ebből így piros bömszli lenne...
Magaslest 1605-ös típussal szoktunk (igaz, nincs benne a leírásban de mostmár tudod, használd ezt én is mindig ebből puskázom: http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=8168)
Mégvalami: ha ismét rajzolsz, felhasználhatod az előző other-es track űrlapot is, onnan kitörlöd a régi zipet és felrakod az újat, fórumra meg küldöd a linket)
Csak így tovább, a paraméterkitöltés ezúttal is példás! És végre zárolni is mertél! :-)
[ előzmény: (18638) eperdzsem, 2008.01.22 20:27:58] |