Tehát a GPS-ben a Waypontok nem úgy működnek, mint a térkép. Az simán hozzáírja az új pontokat. Tehát az összes waypontot le kell törölnöd kézileg, hogy fel tudd tenni az új összeállítás minden pontját, mert különben betelik a memória idő előtt.
A MapSource-ben kezd el gyomlálni a feltöltendő pontokat. Én úgy szoktam csinálni, hogy megnyitom a nagy adag waypontot, aztán szépen el kezdem kitörölgetni a PC-n azokat, amire nem lesz most szükségem a GPS-en. A MapSource-ben a bal oldalon a waypont fülön felül láthatod, hogy éppen hány pontnál tartasz. Azt a számot kell letornászni a GPS waypont kapacitása alá. Ha jól rémlik, ez Venture-nél 500 pont, de lehet, hogy tévedek. Ha tévedek, akkor 1000 pont. A nagyobb 60-oknál tuti 1000.
Szóval, ha sikerült letornászni a megadott érték alá a pontok számát, és a GPS waypont memóriáját is legyalultad nullára, akkor hibaüzenet nélkül fel fogod tudni tölteni a gépre.
Másik:
Úgy érzem, némi fogalomzavar van itt a pontokkal kapcsolatban. Lehet, hogy ez a probléma alapja, de lehet, hogy csak én értelek fére. Szóval a POI pontok és a Waypont az nem ugyan az a fogalom. Típusában tényleg mindkettő pont, és funkciójában is ugyan az. De míg a POI pontok a kütyü térképmemóriájába vannak feltöltve, bizonyos logika szerint rendszerezve vannak, és általában egy térkép (vagy hasonló adatbázis) részét képezik (tehát magukban nem törölhetők, szerkeszthetők, csak a térképpel v. adatbázissal együtt), addig a waypont a készülék más memóriájába kerül. Te veheted fel, akár terepen is, tudod szerkeszteni egyesével, és törölni is. Funkciójában a kettő ugyan az (tehát egy pontot jelöl a térben, aminek vannak bizonyos tulajdonságai), de a szerkeszthetőségében, user általi elérhetőségében nagy különbség van.
Éppen ezért POI pontból majdhogynem korlátlan számút tudsz bezsúfolni egy GPS-be (azért természetesen befolyásolja a térkép memória, de nagyon sok elfér benne), viszont, hogy ilyet bele tudjál gyűrni, kicsit több ismeret kell a garmin térképek, térképrajzolás és hasonlók világából. Ezt eddig csak több program ismeretével lehetett otthon megoldani. Most, a POI loader segítségével ez a művelet nagyot egyszerűsödött. Waypontot viszont minden nagymama fel tud tenni a GPS-be, mert vagy megnyomja a mark gombot, vagy MapSource-ből feltölti. Semmi ördöngösséget nem igényel. Viszont csak korlátozott számban lehet bepakolni a GPS-be.
Bocs, ha hosszú voltam, pláne bocs, ha számodra evidens dolgokkal rondítottam tele a képernyőt.[ előzmény: (9159) Mekett, 2006.08.17 00:44:55] |