Ez inkább az etrex HCx-ekre jellemző viselkedés. Lassú gyalogláskor ill. sűrű lombozat alatt ugyanis eléggé cikcakkos tud lenni a nyomvonal a leromlott GPS mérési pontosság miatt, a HCx-ek pedig ilyenkor valószínűleg megpróbálják kiokoskodni (valamilyen algoritmus alapján levágva a cikcakkokat), hogy mi lehetett a valós nyomvonal. A nyomvonalba viszont a valójában mért koordinátákat rögzítik és a Mapsource az alapján számolja a bejárt távolságot (a nyomvonalpotnok közt mért távolságokat összeadva). Ezért elő szokott fordulni, hogy a Mapsource hosszabb távolságot számol, mint a kütyü.
De úgy látom neked 60CSx-ed van, az nem szokott ilyesmit csinálni. Amit még el tudok képzelni: ha 2 óra 46 perc 40 másodpercnél hosszabb volt a túrád akkor a 60CSx 10.000 pontos belső nyomvonalmemóriája betelt a másodpercenkénti rögzítés miatt. Így ha hazaérve az eszköz belső memóriájából töltötted le a nyomvonalat - nem pedig a memóriakártyáról másoltad át a napi nyomvonalakat "USB háttértár" üzemmódban -, akkor csak az első vagy az utolsó 10.000 nyomvonalpontot látod Mapsource-ban, ezért a Mapsource által számolt táv rövidebb lesz mint amit a kütyü írt.
Persze a memóriakártyáról történő másolás csak akkor működik, ha előzőleg be volt állítva, hogy a nyomvonalat memóriakártyára is rögzítse a 60CSx. Ilyenkor bár a készülék belső memóriája betelik 10.000 pont rögzítése után, de a memóriakártyára rendületlenül rögzíti tovább a nyomvonalat (a kütyü kijelzőjén azonban mindenképp csak max. 10.000 pontnyi nyomvonalat látsz, de az útvonalkomputer ettől még normálisan számol).[ előzmény: (41363) kutyu, 2009.06.28 08:28:08] |