Egy érdekes, de inkább kellemetlen "problémába" botlottam az elmúlt pár hétben. Mindkétszer az M+ "útvonal" volt ez. Szándékosan nem jelzést írtam, mert az ugye nem volt. Nem tudom, hogy Nyugat-Magyarországon mennyire használják ezt a Meteoros túrázók, de hogy egy része nem igaz, az szinte biztos. Milyen is egy használható túraösvény? Szerintem a szintkülönbség nem akadály, a keskeny nyom sem, de egy szűk vadcsapás, amit csak a földön lehet látni, mert derékmagasságban már a kökényes az úr, az már határeset. Ez még nem is zavart volna, de pár napja még "gyalázatosabb" turistaútba botlottam. Szintén M+, ezúttal szántók menti földutakon. Aztán egyszer csak vége, de az út megy tovább. Jól látszik, hol a művelés széle, de nem azt követi. Keresztül a vetésen, mindezt legalább egy (de inkább kettő) kilométeren át. Azért inkább kettő, mert a második részén egy traktornyom közelében halad (de ez is csak ezért van, mert vetéskor, permeteléskor ezen jár a gép). De sebaj, majd jön nyár, jönnek a túrázók, és választhatnak: kétméteres kukoricás vagy elhanyagolt erdő, esetleg kökényes.
Lehet, hogy egyedi esetről van szó, bár a két általam kritizált rész között vagy 50 km van légvonalban.
Ritkán olvasom a fórumot, még ritkábban írok, de arra kérek mindenkit (biztos sokszor elhangzott már), hogy ésszel mérje az utakat, nyomokat, mert a mennyiség könnyen a minőség rovására megy. Másik "ősellenségem" a bevásárlóközpontok parkolóinak felmérése, de az legalább nem vezeti félre az embert, csak felesleges. A parkok, arborétumok sétányainak felmérése is mindaddig tűnik célszerűnek, míg nem megy át aprólékoskodásba (ez de szép szó). Ilyen kedvenceim például a strandok kerítésein belül lévő utak felmérése (nem elég csak a kapuig?).
Bocs a sok kukacoskodásért, de én így trackkelek. |