A vasútvonal megvan, egy olyan elvi problémáról van szó, ami a szektor-szemlélet miatt jön elő, és előbb-utóbb megoldást kell rá találni valahogy - én azt mondanám, hogy már az adatbázis szintjén (is).
A térképi adatok a T3D számára (és a GE-networklink számára is) fóliák, azon belül adott méretű szektorok szerint csoportosítva vannak előkészítve. Minden térképi elem egy fólia egy szektorához (általában 0.25x0.25 négyzetfok méretűek) van rendelve. A láthatóságot-megjelenítést-betöltést a program ilyen szektorok mint egységek szerint szervezi. A szektormérethez képest szignifikánsan nagy objektum (nagy kiterjedésű poligon, nagyon hosszú vonal) nem biztos, hogy teljes egészében fizikailag benne van a gazdaszektorában. Tipikus példa ilyen nagy objektumra a bakonyi, bükki ill. mecseki erdőségek némelyike, ill. a hosszú, egybefüggő vonalláncból álló autópályák és vasutak. Az említett esetben arról van szó, hogy a Lepsényből induló egyik hosszú vasúti szakasz egy távoli pontja révén olyan szektorhoz tartozik, mely adott esetben (mondjuk Lepsényre jól ránagyítva) már nem jelenítendő meg, ezért az is eltűnik.
A probléma megoldására több lehetőség van:
1. A tipikusan érintett fóliákra nagyobb szektorméretet alkalmazni. Ez egyéb okokból is indokolt lehet, egyelőre az egyszerűség kedvéért ebben nem differenciáltam. Lehetséges növelni a látókört is - valszeg szabályozható lesz majd ez is.
2. A szektorok előfeldolgozása szintjén vágni kell a nagy objektumokat; pl. egy hosszú vasútvonalat el kell vágni a szektorhatáron.
3. Az adatbázis ill. térképrajzolás szintjén limitálni kell az objektumok méretét: ne lehessen akármekkora poligont vagy vonalat rajzolni.
Véleményem szerint 1.)-re szükség lehet a programban egyéb okokból is, 3.)-ra szükség lehet az adatbázisban egyéb okokból is, ezek közeledése megoldja a problémát, 2.)-at szívesen elkerülném.
Van egy pipa: nézet -> látókör-kerekítés, melynek kivétele segít némiképp a problémán.[ előzmény: (18688) johann g (Lud), 2008.01.24 15:04:09] |