Hali! enyém volt a felmérés. Valóban úgy van ahogy rajzolva van, különben azonnal káráltam volna miatta. :-)
Az eredeti, régi út a keletebbre levő: tipikus mezei út: két fasor között megy a traktorszélességű út.
Aztán gondolom valami nagyobb gépekkel, kombájnokkal nem fértek el a fasorban, úgyhogy lementek a fasor mellé bal olralra a rét szélére és tapostak maguknak egy új utat. Nem csak amolyan mező-széli-keréknyom, azokat nem szoktam betrackelni, mert a következő mélyszántáskor eltűnik. Ez konkrétan kitaposott út. De csak az első kereszteződésig tart, utána a fasor belseje "elhal" (benövi a gaz, a bozótos), de utána a külső út ismét a fasor belsejébe kanyarodik. Szóval teljesen jó a rajz.
Egyébként a környéken nagyon-nagyon sok olyan régi fasor-belsejében-futó mezei út van, amit mára már teljesen benőtt a bozótos mert nem használták, úgyhogy gyakorlatilag már csak erdősávnak jó, közlekedni nem. Mellesleg ezek között van olyan is, amit a tuhu viszont útnak jelöl, mert lehet hogy jópár évvel ezelőtt mondjuk télen még ösvény szélességben használható volt, valaki végigment rajta, de mára már megszűnt. Volt hogy vissza kellett fordulnom, mert nem volt ott út, ahova jelezte.
[ előzmény: (15934) Szab, 2007.09.27 15:40:11] |