Tehát úgy tűnik, benne van. 115 méternek mondja, ami az alattunk lévő geodéziai mérőpont 106 méteréhez viszonyítva elég pontos. Egyébként Samsung Galaxy J5.
Ha szoftveres korrekció nélkül van MSL-ed, akkor kell hogy legyen NMEA adatod is.
Illetve, ha az API csinálja a korrekciót, és nem a vevőből jön közvetlenül, akkor nem.
De nem tudom, hogy ilyen létezik-e?
NMEA adatfolyamra eddig nem volt szükségem, nem tudom. OsmAnd-ot használok, nincs letöltve a World_altitude_correction_WW15MGH.extra fájl, mégis jó magasságot kapok. GpsStatus is jól mutatja.
Nekem eddig sosem volt gondom magasságkorrekcióval, minden telefonomban működött.
Hardveresen? Tudtál belőlük NMEA adatfolyamot kinyerni?
Hallottam, hogy léteznek ilyen telefonok, de senki sem tudta megmondani, melyek azok ( eltekintve az olyan célszerszámoktól, mint pl. a Trimble okostelefonjai )
Nekem eddig sosem volt gondom magasságkorrekcióval, minden telefonomban működött.
Pár éve az OsmAnd fórumán volt szó róla, hogy néhány telefonban a gyártó hibásan állította be ezt az API-t, így az alkalmazások amikor lekérdezik, hogy van-e beépített korrekció, azt kapják, hogy van, pedig nincs. Az OsmAnd-ban pont ezért a letöltésekben megtalálod a "GPS magasságkorrekció" nevű állományt.
Magasság mérésben viszont 40-50 m-t le kell vonni a telefonos mérésből, ezt többször is próbáltam már, a telefonok illetve az applikációk nem tartalmazzák a kompenzációt, amit a Garminok tartalmaznak: http://papics.eu/?p=615
Az Iphonet nem ismerem de nem hiszem hogy más lenne mint bármely telefon.
A túraGPS sokkal pontosabb, a felsorolt készülékekben nem gondolom hogy eltérés lenne vétel szempontjából.
Sokan esküsznek az olyan készülékekre amikbűl kiáll az antenna, volt Csixem ami ilyen, és volt etrex vista hcz-em mag van hajós Gpsmap-om amik viszont nem ilyenek de a belsejük kb ugyan az, az én nem tapasztaltam külömbséget.
Van oregon 550-em ami szintén nagyon jó de még a garmin órám is meglepően pontosan és gyorsan érzékel.
Sziasztok!
Szeretném tapasztalattal rendelkező aktív garmin-használók tapasztalati segítségét kérni választásom megkönnyebbítéséhez.
Szeretnék gps-t venni. A etrex20-30, a 64s és a oregon 600 között hezitálok. Elsődlegesen a vételi érzékenység és a pontosság lenne a szempont mindenek előtt. Minden más funkciót amit szeretnék használni, azt mindhárom készülék tudja.
Lényegében azt szeretném megtudni, hogy vételi érzékenységben és pontosságban van-e különbség a három készülék között. Másodsorban milyen különbséget várhatok el egy iphone 5 és egy garmin összehasonlításában mert az iphone útszéli erdősávban is már pontatlankodik, szór rendesen a pozicióval. Ehhez képest a garmin leheletnyi vagy klasszis minőségváltozás lesz/lenne.
Köszönöm!
Üdv!
Imre
Felhasználónevedet és jelszavadat a geocaching.hu oldalon is használhatod!
A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók