Nekem úgy rémlik egy korábbi célzásból, hogy a turistautak.hu térkép valami régi USA topotérkép megoldását használja a szintvonalak előállításához, nem "igazi" DEM-et tartalmaz, mint amilyen pl a TopoGuide/NaviGuide. Ezért van az, hogy ha Mapsource alatt leraksz egy Waypoint-ot, akkor a tulajdonságait megtekintve TopoGuide/NaviGuide esetén lesz benne magasságadat is, míg TuHu esetén még akkor sem lesz benne ilyen, ha a "fullos" (szintvonalas) verziót nézed.
Viszont valamilyen szinten a Mapsource mégis kezeli a TuHu magasságadatait: szintrajzot hajlandó belőle rajzolni ha útvonalat tervezel Mapsurce alatt. Tartok tőle, hogy a kütyük viszont elvárják a rendes DEM-et (ezt esetleg egy etrex 30 vagy Oregon 6xx tulajdonos ki tudná próbálni) ahhoz, hogy szintrajzot produkáljanak. Talán meg lehetne próbálkozni az openmaps "Hungary3D" térképével, azt nem tudom, hogy igazi DEM-et tartalmaz-e. Mapsource alatt Waypoint-ot leszúrva a fenti módszerrel kideríthető lenne a dolog, de itt a céges gépemen nincs Mapsource.[ előzmény: (73370) fazek12, 2015.04.09 10:14:54] |