Beszálló
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| | Típus: |  |
| klettersteig | | Név: | Klammgraben/Raiffeisen Klettersteig | | Szélesség (lat): | N 47° 23,033' | | Hosszúság (lon): | E 15° 29,650' | | Magasság: | 760 m | | Település: | Sankt Erhard | | Megye: | Ausztria | | Bejelentő: | Kíra, Ági, Mazsi, Zova és L@zy | | Felhasználó: | L@zy | | Dátum: | 2010.08.29 12:30 | | nehézség | C | | cél / magasság | 840 | | idő a parkolótól | 0:00 a beszállási pontig | | mászás | 0:45 | | vissza | 0:00 a parkolóig | Megközelítés:
Az útvonal Sankt Jakobig megegyezik a Franz Scheikl klettersteig-nél leírtakkal, de ez alkalommal nem fordulunk jobbra, hanem tovább megyünk a főúton az ajánlott parkolóig (N47 22.993 E15 29.694). Ahogy kiszállunk a kocsiból megpillanthatjuk a sziklafalat.
Klettersteig:
A kb. 30 méter széles és 80 méter magas fal két szélén vezet fel egy-egy kiépített vasalt út, melyek fent összeérnek, vagyis olyan mint egy körtúra. :) A köztes rész egyébként a szikla mászók a terepe. Nincs igazán kijelölve a kötelező haladási irány, de ha már vannak a falon, akkor nem ajánlott szembe menni velük. Nincs sok kitérési pont. A tetőn ki lehet szállni, van valami turistaút is, ha minden igaz azon vissza lehet térni a parkolóba, de mi nem próbáltuk ki. A fal egyébként remekül mászható. Igaz a baloldali ágon néhol messze voltak egymástól a stiftek (egy gyerek szemszögéből), de a drótkötelet fogva nem volt zavaró. |
|
|