Track-adatlap |
Track neve: | Vörös Mocsár Tanösvény és kék négyzet Császártöltés Kiscsala | - | nem volt GPS-vételt zavaró körülmény (lombkorona, házak, autó teteje, nyakban lógatott GPS, interferencia) | - | kalibrált barométeres magasság-adatok | - | végig jó műholdállás | + | nem szakad a track menet közben | - | oda-vissza track a teljes útvonalról | - | útkereszteződések bejárva (legalább 20 méter irányonként) | + | felesleges részek levágva | - | trackek és útpontok elnevezései beszédesek | - | vázlat készült a csomópontokról | - | minden lehetséges csomópont megjelölve | - | magam szerkesztem a térképre |
|
Tájegység: | Alsó-Tiszavidék, Duna-Tisza-köze |
Felhasználó: | olahtamas |
GPS típusa: | Garmin eMap Delux |
Logolás jellege: | automata () |
Bejárás módja: | biciklivel |
Feldolgozta: | olahtamas, 2006.09.04 17:01 |
2005 06 18.
Vörös mocsár tanösvény.
Kerékpárral indultunk neki, bár mint utólag kiderült számunkra, a mocsárban nem ez a legcélszerűbb közlekedési eszköz.
11:54 A kiinduló állomásnak a Csala csárda melletti, mocsarat ismertető táblát tekintettük. http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=3515
12:04 Egy kereszteződéshez értünk, ahol jobbra kellett fordulni (Jelzést nem láttunk)
12:06 Balra egy ösvényre lettünk figyelmesek, ez volt a tanösvény bejárata. (jelzés nuku a bicajokat innen tolni kellett)
12:08 Rátaláltunk az első táblára. http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=3516
12:17 A második tábla.
12:38 Harmadik tábla
13:17 A negyedik táblánál pihenő padok is vannak.
13:25 Elérjük a szekérutat ahonnan ismét lehet használni a bicajokat. (kivéve amelyiknek leeresztett a kereke +10 perc szelepcsere)
13:40 Az utolsó 2 táblához érünk.
Az eddig megtett táv 4.5 km.
Ha csak a mocsarat nézem akkor 2.5 km.(1-5 táblák)
Ha vissza is akarok menni a kiinduló állomáson hagyott autóig a kék négyzet jelzésen, akkor 8.1 km.
13:40 Indulás a kék négyzet.
13:46 Mivel a szelepcsere nem jött be, így komplett belső csere.
14:04 Egy bíztató jelzéssel találkoztunk, ami nem is ártott, mert a nyomvonal a térképünkön aránytalanul volt jelölve.
14:17 Az alföldi kéktúra útvonalához érünk, innen azzal közösen megyünk be a főtérig.
15:40 elindultunk vissza a tanösvény végétől, a kék négyzet jelzésen.
A feltöltött fájlok:
mocsar_csaszartoltes_k4.plt
mocsar_full.plt