Megspóroltál nekem egy csomó pötyögést :) Hozzáfűznivalóim:
Térkép-kódlap: azért használunk 1252-t, mert az ostobája minden ellenkező esetben megnagybetűsíti a feliratokat. Az összeset. Igazából 1252 esetén is, de akkor a firmware visszacsinálja nagy kezdőbetűkre, (Kossuth Lajos Utca), ami még mindig jobb, min a végig verzál (KOSSUTH LAJOS UTCA).
Nagybetű-gond úgy általában: a Garmin ugyebár eddig össze volt nőve a NavTeq-kel, feltételezhető, hogy az egész autós navigációhoz tőlük szipkázták a koncepciót. Namost minden, ami NavTeq, az nem ismeri a kisbetűt a nevekben. Nem tudom, miért jó ez nekik, de mit várjuk egy olyan cégtől, aki a világ feltérképezésének CP1252-ben áll neki adatbázis-szinten, aztán mindenféle külső UTF16-os text lookup táblákkal vergődik, ha azzal a meglepő fordulattal találja szemben magát, hogy a világ egy részében például arab karakterekkel írják az utcanevet. Vicc.
Úgyhogy az a helyzet, hogy nemcsak a Garmin a hülye a témában, ez afféle népbetegség lehet arrafele :) [ előzmény: (24603) Kolesár, 2008.01.15 07:47:02] |