István!
Erdély térképe sehol nem lenne, ha nem álltam volna neki a Pádis fennsíkot megrajzolni Mikicache trackjei alapján. Soha életemben nem voltam még addig Romániában sem, nem hogy Pádison.
Arról a túráról mindenki aki nyilatkozott úgy jött haza, hogy sokat segített neki a térkép, és hoztak egy halom újabb tracket.
Miki nem térképrajzoló, és nem is nagyon akart beszállni. Mikor készen lett a térkép, elküldtem neki, és hozzáfűzte a kifogásait.
Alapvetően ha jól emlékszem két helyen kellett igazítani, ebből az egyik a valóságban olyan lett, hogy nem is hasonlított a trackekre.
Ennyit arról, hogy szabad-e helyismeret nélkül idegen tracket berajzolni.
Az ábrádat látva, úgy érzem, hogy hiába szar a vétel, ez a track köteg meghatároz egy átlagot, ahova be lehet rajzolni az utat. Ha a bükkös miatt ez a jellemző műholdvételi minőség, akkor aki késöbbiekben arra jár, legalább ilyen pontossággal fog haladni, tehát hiába méred fel geodéziai GPS-sel, akkor sem fogod tudni használhatóbbra rajzolni azt a vonalat.
Igen, track=2, mert tisztán látszik, hogy felesleges mm-re lekövetni az út ívekkel a vonalakat, mert a pontossági balhé miatt van ennyi kanyar.
Naná, hogy helyismerettel Te 3 ívvel többet fogsz rárajzolni mint én tenném, de az már csak azért van, mert emlékszel, hogy hányat kellett kanyarodni.
Úgy érzem ez a példa még talán jobban szemlélteti azt, hogy szükség van erre a paraméterre.
Ha úgy állok neki egy ilyent rajzolni, hogy nincs meg hozzá az összes track a térkép alatt, és az én vonalam is ez alatt az út alatt megy, akkor Track=0 esetén ráigazítom a saját vonalamra.
Track=1 esetén átlagolom az eredeti poziciója és az enyém közé, Track=2 esetén meg hozzá sem nyúlok.
Track=N/A esetén meg hangulattól függ, hogy hogyan döntök.
Egy a lényeg.
Hiszek abban, hogy aki ide tracket küld, azt azért teszi, mert használja a térképünket. Ha használja, akkor megfogja tenni a kifogásait, ha valamit nem úgy rajzolunk be, amit Ő helyismerettel lát.
Ha ez a párbeszéd kialakul, akkor van esélyünk pontos térképet gyártani.
Mivel a topic címe megváltozott, kérdés, hogy ki mer még a trackelők közül ide írni, de reméljük veszik a bátorságot, hogy megszólaljanak.
Még egy példa.
Az OMP-n elég kevés rajzoló van, és nagyon sok helyen híjján vagyunk helyi lakosoknak. Rengeteg olyan eset van, hogy tuti helyismeret nélkül rajzolunk.
Heti példa:
Van egy Muszi nevű lelkes trackelő, aki bejárta már egész Nagyváradot és környékét. Van egy lelkes rajzoló Szászrégenből. Ők ketten a fórumon vitatják meg mindenki előtt, hogy mi hogy sikerült.
A vége mindig az, hogy Muszi ha visszamegy ugyanarra, eltalál a térkép alapján.
Nem kell mindennek elsőre sikerülnie, de vallom, hogy folyamatosan fejlődni kell. Pontosságban is.
ehhez a folyamatos fejlődéshez viszont elengedhetetlen, hogy legyen egy kontroll, hogy a berajzolt út éppen milyen szintű pontossági felülvizsgálaton esett át.
Na az aztán egy megint másik kérdés, hogy ezt a rajzolói paraméter megjelenik-e a térképen, és hogy azon mennyire hangsúlyos.
Szerintem a nagy nyilvánosságnak szánt térképeken nincs sok keresni valója.
Bocsi, hogy hosszú voltam, cserébe már két napja nem szóltam bele a vitába.[ előzmény: (27911) laszloistvan, 2009.02.06 19:41:52] |