Egy bizonytalanságokkal terhelt gondolatsoromat szeretném megosztani veletek, ami ott indul, hogy 2013.06.02 óta nem frissül a TuHu raszteres térképe. Innen elágazva:
1. Úgy sejtem, hogy ez az a térkép (?), amin a GC-s ládaoldalak legelső linkjére kattintva (Koordináta a turistautak.hu térképén) meg lehet nézni a láda elhelyezkedését. Június óta már sok minden történt, én magam is több tucatnyi esetben rajzoltam kimondottan egy-egy láda miatt trackelt utakat, amik itt nem látszanak, pedig az átlagos GC felhasználó számára itt van a legfőbb, ha nem az egyetlen kapcsolódási pont a TuHu felé.
Az átlagos kesser itt találkozik először a TuHu-val (nyilván nem mindenki, de sokan igen).
Most hogy esetleg lehetőség lesz elmozdulni a holtpontról, a raszteres térkép rendbe hozása talán egy olyan beavatkozás lehet, amit GC oldalról is feltétlenül támogat(hat)nak. (?)
(Ha készül(t)? valamilyen fontossági lista a TuHu fejlesztésekről/javításokról, én elsőként ezt javaslom.)
2. Nem tudom, hogy mi lehetett az oka, hogy pont azon a napon állt le a frissítés. Nemrég, szúrópróba szerűen, már próbáltam nézegetni a következő nap rajzolásait (elég sok volt), hátha érintettek valamilyen problémás területet, de - jelenlegi tudásommal - ilyet nem találtam.
Emlékszem viszont, hogy akkoriban a Garmin kimenet is elromlott, ami aztán egy jelszó visszaállítás után (?), vagy valami ilyesmi – megjavult. Ehhez, utolsó lépésként egy őrségi változás is kellett, mert ez a tájegység sokáig nem frissült.
Az Őrség azóta sem nagyon frissül. Az elmúlt napokban viszont ránéztem és láttam, hogy egy korábban már kitárgyalt hiba – a határ mentén – még mindig benne van:
1 'Zsakutca=' parameter error found as follows :-| CHECK IT!
ID=31579 (46.869017 16.113817), Zsakutca=0 invalid, proposed value: 2
(pedig látszólag, TuHu oldalról – szerintem – rendben van)
Én még nem voltam itt (aktívan és önállóan) abban az időben, amikor a raszteres rendesen frissült, de felmerült bennem, hogy egy ilyen hiba gátolhatja-e a lefordulást?
|