Nekünk "könnyű" dolgunk volt, a cég megvette szolgáltatásként a hivatalos közterület-adatokat (közterület neve, tipusa), ergo a meglévő adatokat kellett valahogy beszuszakolni a hivatalos keretekbe...
Csak emlékezetből, valami ilyen dolgot alkottunk anno: a nevet csupa kisbetűsre, és ékezet nélkülire konvertálni. y->i, h, kidob, kettőzött betűket kihajítani. utolsó tagot levágni, szóközt szintén kihajítani. Ez ad egy "tokent", amit a helyes alakok hasonló konvertálásával kapott listában meg kell keresni, és a megfelelő helyes alakra ki kell cserélni (mivel településenként volt keresés, így nagyon kevés ütközés volt, azt a kivonatolás pici módosításával oldottuk meg). A cserélteket külön listába (miről mire, ha csak kis/nagybetű eltérés van, akkor nem), azt szúrópróba szerűen kézzel ellenőrizni. Ahol nem volt párja az adatbázisban lévőnek, ott ment hibalistára a cím, és kézzel lett helyrerakva.
MOndom, emlékezetből, és közel sem a teljes megoldás volt a fent vázolt.
[ előzmény: (36221) urbalazs, 2009.12.06 22:42:56] |