Szem!
A térkép rajzolása, ha az ember nem a saját trekkjét dolgozza fel, úgy történik, hogy a rajzoló több trekket is figyelve az éppen rendelkezésére álló (legális) információk alapján, több vagy kevesebb rutinnal, megrajzolja az utat (vagy mást). A trekkek és egyéb (legális) információk között lehetnek ellentmondások, ilyenkor dönteni kell. Természetesen keletkezhetnek ily módon hibák, ezért azt szeretjük, ha a trekkelő figyelemmel kíséri a feldolgozást (ha van türelme kivárni) és jelzi az esetleges hibákat. Ezt nem mindenki teszi meg, de olyan trekkelő is akad, akivel szinte napi kapcsolatban vagyok, bár még soha nem találkoztunk. A másik módja a hibák felderítésének, hogy egy túrázó látja terepen, hogy nem jó a térkép, és jelzi. Én azt gondolom, hogy ha ellentmondást látunk egy letöltött trekk adatai és a térkép adatai között, akkor feltételezzük azt, hogy ennek oka van (pl. rossz a trekk, megváltozott a helyzet vagy egyszerűen ellentmondó információk alapján ez lett belőle). Ezt számítógép mellett nem lehet lejátszani. Nincs értelme eltéréseket keresni a trekkek és a térkép között.
Én most elmentem és megnéztem azt az ominózus utat. A trekket még nem raktam fel, mert némi utómunkára szorul, de 4 fényképet feltöltöttem. Mind ugyanarról az útról készült, sajnos mobiltelefonnal. (Az aszfaltos rész rendkívül rövid.) A képeket a lenti linken megnézheted. Szerinted mi ez? Egy biztos, a közelébe se mennék országúti kerékpárral.
http://turistautak.hu/tracks.php?id=24014[ előzmény: (40923) Szem, 2010.07.17 12:43:13] |