Igen, egyik lehetőség az útvonal pontjainak sűrűbb rögzítése.
Ha a PONTOS útvonalat akarod bejárni, akkor előtte pl átkonvertálod az útvonalat nyomvonallá, lásd ITT az Útvonalból (route) nyomvonal (track) készítése bekezdésben. Persze a 60CSx esetén egy nyomvonal max 500 pontból állhat és max 20 nyomvonalad lehet.
A megoldás ilyenkor kétféle lehet, esetleg a kettő kombinációja:
- Mapsource-ban az útvonalon duplakatt - Szűrő ... itt ritkíthatod a nyomvonalakat alkotó pontokat
- A hosszú nyomvonal feldarabolása. Ahogy már írtam, max 20db 500 pontos mentett nyomvonalad lehet, ez összesen 10.000 pont. A darabolás történhet manuálisan Mapsource-ban, az "olló" eszközzel, vagy automatikusan "x" pontonként vagdosva, ha elmented a nyomvonalat GPX fájlként, majd feldarabolod a TrkSplit nevű programommal (letölthető az adatlapomon lévő linkről).
Hasznos tippek még a nyomvonalasítás esetére:
- A (darabolt) nyomvonalakat még Mapsource-ban állítsd be olyan színűre, ami majd jól látszik a GPS kijelzőjén
- Elvileg a nyomvonalakon is működik az automatikus navigálás a 60CSx-en, de messze nem olyan rugalmasan, mint útvonal esetén (mivel nyomvonalként van tárolva, nem veszi figyelembe az "alatta" lévő térkép útvonalhálózatát, esetleg nem csipog enyhe ívű lekanyarodáskor, vagy akkor is csipog, ha nem kéne, pl. kanyarodó főútvonalnál). Így ha emellett döntesz, előtte mindenképp próbáld ki még itthon, egy lakhelyed környéki útvonal "nyomvonalasított" változatát bringával bejárva. Én amúgy is "szemre" szoktam az ilyen nyomvonalakon navigálni, azaz csak feltöltöm a GPS-re, de nem indítom el rajta a navigációt, csupán gyakran nézem a kijelzőt, hogy "ne menjek le a vonalról".[ előzmény: (57568) gergogyerek, 2011.06.23 21:04:15] |