Szia Szem!
Észrevételek:
- Csatolt file-ok hiányoznak a munkából. Minden mp file úgy épül fel, hogy tartalmazza fejlécben az állomány fő adatait (melyik tájegység, ki, mikor zárolta, stb.), utána a pontszerű objektumok adatait (POI) (típus, koordináta, stb.), vonalas objektumok adatait(polyline) (típus, node-ok koordinátái sorban, stb.), felületek (polygonok) (típus, körvonal node-ok, lyuk node-ok, stb), és a file végén a csatolt tájegységi összes track és waypoint. Ezek nem voltak meg, de helyettük volt egy a gépeden lévő track. Lényeg: CSAK azokat az adatokat dolgozzuk fel (rajzoljuk meg), melyek előtte a szerverre feltöltésre kerültek (track feltöltés), majd onnan a rajzoláskor lelöltésre kerültek. Neked feltöltésre került ugyanezen track korábban, mégis a saját gépről csatoltad, és ez az egy csatolt track volt. Ha jól gondolom, amikor a szerverről letöltötted a file-t, csak azt töltötted le, a többi tracket nem. A helyes menete a dolgoknak: 1. trackedet otthon előkészíted, felesleges részeket levágod, ellátod a megfelelő megjegyzéssel akkor is, ha te fogod feldolgozni. 2. feltöltöd új track adatlapon 3. tájegység zárolási lapra belépsz (dolgozunk – tájegységre katt), majd trackek letöltése!! És ami mappába letöltöd, kicsomagolod (ott ezek bekerülnek egy upload könyvtárba) ugyanide töltöd le a tájegység mp file-ját a „szerkesztésre” paramétert megadva, így ezt majd mikor megnyitod, betölti a tájegységi ÖSSZES tracket az upload könyvtárból. Mindig így kell tenni, hiszen lehet, hogy egy új úton csak a te tracked van, de egyébként az összeset kell látnod, hogy jó munkát tudj végezni. Főleg, ha már pontosítani fogsz, akkor nagy szükséged van a korábbi trackekre. Segítség: egyszer nyiss meg egy ilyen mp file-t notepad-ban, vagy más szövegszerkesztőben, és látni fogod, miből épül fel.
- ID=96805 (megjegyzés: ha legközelebb rajzolsz, akkor a megnyitott mp file-ban ha a CTRL+E gombot megnyomod, majd a felugró ablakban beírod, hogy ID=96805, majd OK, akkor az ID=96805 szakasz kijelölődik. Eztán ha a * gombot megnyomod, a kijelölt objektumok válnak láthatóvá. Ez később sokat fog segíteni, így tudsz keresni ID alapján). Szóval az ID=96805 és az ID=96806 szakaszokon a trackszámot nem adtad meg, ezt megtettem. Ezek igaz, hogy MapSource-ban rajzolt trackek, de ha felvetted, és ott van, akkor be lehet állítani a paramétert 1-re.
- N47.447644 E18.852053 –nál futó új útnál (ID még nincs, azt feltöltés után kap a szerveren minden új objektum) a „felirat” mezőben „m” volt, ezt töröltem. A felirat mezőben (label mező) CSAK turistajelzések lehetnek. Szintaxisuk kötött, lásd http://turistautak.hu/wiki/Kezd%C5%91lap . Gondolom véletlenül került bele.
- N47.448228 E18.852301 –nél jelezted, hogy ez az út földút, de a típusát nem állítottad át. Én sem állítottam át, majd javítsd, ha úgy látod jónak!
- A létrehozott POI megye paramétere nem került kitöltésre.
- Az útcsonkok (TZ-k) szépek, és figyeltél, hogy 20 méternél hosszabbak legyenek, ami jó, hiszen a Garmin kimenethez ez kell.
Trackedet állítsd feldolgozottra! Ezt meg tudod tenni itt:
http://turistautak.hu/tracks.php?region=Budai-hegys%E9g
a tracklistában a te tracked végén a „ma, én” feliratra kattintva. Ekkor a track adatlapon meg fog jelenni a feldolgozta: Szem, 2011. augusztus 28-án.
Ha trackelsz, a GPs-t állítsd be úgy, hogy sűrűbben vegye fel a nyomvonal pontjait, mert a pontos rajzoláshoz ez szükséges. Ehhez a kütyük fórum „FAQ”-ban találsz segítséget, ha nem megy, szólj, segítünk!
ÖSSZESSÉGÉBEN: elsőre nagyon szép munka! A munkádat ha hozzányúlás nélkül feltöltöm, akkor is jó, a fentieket észrevételnek szánom, hogy még jobb lehess. Az utak paraméterezései pedig kiválóak. Üdv a csapatban, így tovább!
Szerver üzenete:
A beállításnak megfelelően a tájegység zárolását feloldottuk.
FONTOS: a feltöltött fájlt ne töltsd fel többé! Mindig az adatbázisból frissen, zárolva letöltött anyagon dolgozz!
________________________________________
Megjegyzések:
A közös csomópontokon való átfutás, illetve többrészes vonalak miatt 3 db érintett vonalból 6 db lett.
[ előzmény: (49091) Szem, 2011.08.27 20:14:37] |