Hölgyeim és Uraim, a letölthető Garmin térképek mostantól alkalmasak automatikus útvonaltervezésre is (MapSource programban, illetve a tervetős GPS-ekben). Beleértve a Börzsönyt is, ami ugyan geometrialag még igen gyenge, de még mindig jobb, mint a légvonalbeli távolságokkal számolni. Majd írjátok meg, hogy mik a tapasztalataitok.
Korlátozások, tudnivalók:
- ha nincs forduló mert mondjuk a S+-on haladunk és oldalról csatlakozik be a K jelzés, akkor nem mondja, hogy innentől a K jelzésen menj, mert nem volt forduló sem
- MapSource alatt 8 km/h körüli átlaggal számol, pedig a leglassabb utat állítottam be, viszont az iQue gyalogos módban 4,5 körülit mond, ami már elfogadható; mivel minden út egyforma (most még), ezért a leggyorsabb út megegyezik a legrövidebbel
- mivel a fullos cgpsmapperrel gyártatjuk a mapcenterben, ezért van POI index is, tehát lehet névre keresni, tehát a Gerecse közepén egy Szárliget mh-ra tervezve megmondja a frankó útvonalat egyből :-)
- MapSource alatt a POI-keresés nem működik, az ehhez szükséges fájlt a mapcenter korlátozott változata már nem gyártja le
- "túl messzire" nem tervez, ilyenkor a MapSource egyenest húz be, ekkor Undo-val érdemes visszamenni és egy közelebbi pontot megadni, majd utána a célt
- NaviGuide-al együtt betöltve hibát adhat, ha a tervezés NaviGuide vonalán akar elindulni, viszont a cél turistaút-vonalon van, ezért ilyen esetekben ki kell kapcsolni a NaviGuide-ot (TopoGuide nem tervezős, azzal nincs ilyen gond) |