Adminisztráció
Az others-ben létrehozott tracklap elnevezése legyen általánosabb - "Tanuló rajzolás" vagy ilyesmi. Átneveztem. A jövôben mindig ebbe töltsd fel ellenôrzésre a rajzolásodat, az elôzôt töröld. Használhatsz ugyanazt a zip nevet. Esetünkben elég lenne 'borzsony.mp.zip'-et használni. Mert az.
A megjegyzésnél add meg, milyen azonosítószámú track-(ek)et dolgoztál fel. Pótoltam.
Trackek elôkészítése
Egy gdb egy-több track-et tartalmazhat. Amikor mapsource-szal megadjusztálod ôket, ajánljuk, nevezd át a track-ek kütyü altal generált neveit értelemszerûen - esetetünkben pl "Széles-réti felmérés".
A felvitt útpontokat is hasonló módon adjusztáld meg. Amikor még emlékszel arra, adott helyen miért klikkoltál - aznap este (vagy mielôbb) otthon a MapSource-szal az útpontok szövegeit kiegészíted (balra földút, korhadt fahíd, méhek- ilyesmik). Most mi, rajzolók, csak számokat látunk - fogalmunk sincs, mihez kezdjünk velük. (Egy eset van, amikor nem szoktunk szövegggel ellátni az útpontot - ha útkeresztezôdésben klikkolunk, pl ilyen a 009. sz. útpontod N47.843057 E19.045271). A lényeg - ha a tracker valahol klikkol, mondja meg, miért. (A terepen szoktam vinni magammal egy kis kartonlapfélét, papírt csippentek rá, a klikkolások sorszámaihoz pár szóval, jellel lefirkantom, mi is van a terepen; így este, mikor letisztázom a tracket, jobban emlékszem, hol mi volt). Ajánljuk Erdôjáró kollégánk bármely trackjének megszemlélését.
Rajzolás - technikailag OK!
Szemantikailag azonban... Nézzük meg a 019 ill 020 elnevezésû útpontjaidat (N47.84747 E19.04693 illetve N47.84740 E19.04721). Mint rajzoló, vakarom fejem. Zsákutcákat rajzoltál. Ha valóban zsákutca van ott, mindkét útpont leírásába jó lenne az útpontokba beletenned "út vége" vagy ilyesmi szöveget, (A 020 valóban út vége, de a másik... emlékezetem szerint a vasúti sínek Ny oldalánál végig el lehet gyalogolni É-ra a vasúti megállóra.
Körülnéztél, hogy jön-e vonat és átkeltél a síneken (022 pontodnál is N47.84517 E19.04439). Nos, azokat a track-szakaszokat, melyek nem utakon tettük meg, ki szoktuk vágni, vagy útpontot klikkolunk és beírjuk, hogy nincs út; különben jön egy helyismeret nélküli rajzoló - hoppá! egy szabad trackdarab! - és berajzolja...
Kérdések
Miért nyúltál az ID=285129 földúthoz? Ignoráltam.
A feltöltés sikeresen megtörtént.
A beállításnak megfelelően a tájegység zárolását feloldottuk.
FONTOS: a feltöltött fájlt ne töltsd fel többé! Mindig az adatbázisból frissen, zárolva letöltött anyagon dolgozz!
Gratulálunk!
Elsô rajzolásod... bekerültél a térképszerkesztôk közé.
Vágd nagyobb fába fejszéd![ előzmény: (44927) Old Eye, 2011.01.21 19:24:12] |