1) Ládaadat letöltés beállításait nem jegyzi meg.
Jogos, megcsinálom.
2) Jól értelmezem a Térkép:2 beállításoknál, hogy Magyarország tuhu + omp bekapcsolása esetén a két térképet egyszerre jeleníti meg?
Ha több térképet is bekapcsolsz, akkor azokat egyszerre fogja mutatni.
Mondjuk ez a feature alapvetően arra van kitalálva, hogy szomszédos országok esetén egyszerre láthasd a határ mindkét oldalát.
Ilyenkor mindkettőből látszik valami (ahol adott térkép többet mutat), vagy egyszerűen az egyik eltakarja a másikat?
Ha a kijelölt térképek részben, vagy egészben átfedik egymást, akkor a program mindegyiket igyekszik kirajzolni.
Ha pl. egy út mindkét térképen rajta van, akkor jó esetben csak az a példány fog látszani, amelyiket utoljára rajzolja ki a program. Kivéve, ha az adott út nem hajszálpontosan azonos nyomvonallal lett felvéve a két térképre, mert ilyenkor mindkettő látszik (vagy pici eltérés esetén az út alól picit kikandikál a másik térkép szerinti nyomvonal széle).
tuhu és omp Magyarország esetén pl. kiválóan látható, hogy a 2 térkép gyártó nem ugyanazt az adatforrást használja a szintvonalak lekottázásához :)
Szóval lehet érdekes dolgokat megfigyelni ilyenkor, de azért alapvetően nem az a javallott módszer, hogy ugyanazt a területet egyszerre több, különböző térképpel is láttassuk.
Az infóban igyekszem majd erre hangsúlyosabban felhívni a figyelmet.
[ előzmény: (2695) V_Gabor, 2019.09.23 08:23:45] |