Nézzünk egy példát:
Szeretnék a Gellért tértől a Városmajorig elmenni a zöld sáv turistajelzésen, és ehhez egy itinert szeretnék magasságpofillal.
Ezt jelenleg a világon egyedülállóan csak a turistautak.hu portál tudja jelenleg teljesíteni.
Ehhez jelenleg a saját adatbázisát használja.
Az Openmaps is már fejlődik, bár a tervezés még gyermek cipőben jár, azért nagyjából végig lehet kattintgatni az utat.
Ebből is elérhető az emelkedés számszerűen, ill GPX-ben letölthető az út.
De ez is jelenleg a turistautak.hu adatbázisát használja.
Az OSM-en ezek a funkciók egységsugarú felhasználó számára nem elérhetőek.
Ez változhatna úgy, hogy a turistautak.hu az OSM adatbázisát használná, ami persze sok kérdést vet fel.
1. elfogadjuk e, a szabad műholdkép alapján rajzolt utakat, tavakat, épületeket ? (nekem nincs kifogásom ellene)
Úgy is feleslegesnek tartom ez miatt végigautózni az összes utcát, az épületeket tavakat meg nem is egyszerű.
2. Megéri e átrajzolni a saját felméréseinket ez miatt?
( A saját trackjaimat én felajánlottam, így nekem jó esetben nem is kell újra megrajzolni, bár ahol hibás,
ott nyilván majd javítgatok, ha használni fogom.)
3. Van e, aki ezt az átállást le tudja/akarja programozni, ill. az MGKE mit szól hozzá?
(ha van is ilyen jelentkező, feltehetőleg egy darabig párhuzamosan kellene menni a 2 rendszernek, mint ahogy a wiki javításakor is eljárt Old_Eye.)
Az egész OSM-el az a gondom, hogy nincs egy egységes arculata,
hanem mindenki csinál valamit magának, amit persze mindenki használhat, de az egységes kép nincs meg, így pl. egy osm.turistautak.hu vagy turistautak.osm.hu?
tovább vihetné a turistautak.hu jelenlegi arculatát, persze jól felturbózva az OSM lehetőségeivel.
Szóval pont az általad jelzett 1-es pontban még az OSM is le van maradva.
Én persze azért drukkolok, hogy legyen egy hosszútávon fenntartható fejlődőképes rendszer, mert a turistautak.hu jövőjét én is bizonytalannak látom.[ előzmény: (67943) Kolesár, 2014.05.30 09:57:22] |