Valóban nem használtam őket, egyelőre a saját track-jeimet gondoltam szerkeszteni. Feltétlenül letöltsem a többi tracket is? Persze nyilván vannak előnyei, de szükséges-e?
Igen, mivel a saját trackjeid nem a semmi közepén vannak:), ezért az új vonalakat csatlakoztatni vagy pontosítani kell a már meglévőekkel, így mindenképpen látnod kell, hogy azok mi alapján készültek.
Mind1, nem egy nagy meló ( most már ) a TuHu-s mapeditek közt működik a copy-paste.
Azzal azért csak óvatosan, mert az új vonalakat így át tudod másolni, de a már meglévő vonalakhoz történő csatlakozásokat újra kell illeszteni.
Akartam szólni, hogy ez a linkelés dolog nem nagyon megy, legalábbis Firefox alatt. Adatbázis-hibát jelez. De azért megtaláltam. :-) Az a link viszont ékezetes betűket tartalmaz, nem lehet rendesen másolni.
Nekem megy Firefox alatt is, lehet hogy valami nyelvi beállítás miatt nem megy.
Tudom én, hogy van olyan Bükktérkép ( ezredforduló utáni! ) ami oda egyenesen jelzett turistaösvényt jelöl. De azért valahogy jelezni kellene, hogy csak akkor van ösvény, ha taposol magadnak.
Én balszerencsémre túrát vezettem arra ( volt a csapatban néhány idősebb ember, egy tériszonyos és egy asztmás is ), mit mondjak, érdekes eset volt. Az a rész, amit töröltem, az tényleg nem létezik. Fentről sem. Egyáltalán. Még egy vadcsapás se. Nem is ott másztunk fel négykézláb, mert kidőlt fák koronája és égig érő susnyás borítja a terepet.
Én is mentem már fel ott háromszor, olyankor viszonylag jól járható volt:). Ilyen esetekben az Utcanev= paraméterbe lehet beírni, hogy pl:csak a No megálljcsak! tt-n járható.
Rendben. A 10m-es logolású tartaléktrack maradhat úgy?
Megszűrheted azt is, de annak elvileg nem lesz semmi hatása.
Rendben. Szűrjem, vagy csak vágjam le? Mert ha vágom akkor ugye szakad a track. Persze rajzolásnál annyira nem lényeg. Szűrni tudom? GPS Trackmakerrel próbálkoztam már ilyesmivel, de eddig még nem jött össze.
Szűrni szerintem nem lehet az ilyeneket. Vághatod (nem baj a szakadás) is vagy mint ahogy én is csináltam elég ha csak az ácsorgás közben keletkezett pontok törlöd a trackből. Ezt Mapsourceban a következő képen működik: duplaklikk a trackgombolyagra, ekkor kijelölöd az ácsorgás közben keletkezett pontokat, majd del-lel törlöd azokat. Kijelölés közben a térképen folyamatosan követni tudod, hogy éppen mi van kijelölve.
Már csak annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor most pontosan mit tegyek ( ennyi kavarás után :-) ), hogy a track-jeim és a POI-jaim lassan megjelenjenek a térképen?
Lásd komoly válaszát.[ előzmény: (43333) Lipták Roland, 2010.11.08 20:00:12] |