Engedjétek meg, hogy egy átlag felhasználóként (se rajzoló, se trackkelő) hozzászóljak a kérdéshez.
A GPS-emen minden esetben rajta van a TUHU (és most már az I(njektoros) változat van bekapcsolva), a NG és a TG is. Mikor olyan helyre sikerül elvetődni, amit nem ismerünk, akkor jól tud jönni, ha minden út szerepel a térképen, és lehetőség szerint tervezős módon. Az, hogy 10-20-xx méterrel arrébb fut, az kevésbé gond, mintsem ha nincs is feltüntetve.
Szerencsés helyzetben vagyok, mert ha a tuhu térképről hiányzik az az út, amelyiken épp sétálunk, vagy az a kereszteződés, ami "jó irányba indul, de utána merre megy?", akkor átkapcsolok TG-re, és van rá esély, hogy a TG segítségével ki tudom választani a megfelelő utat.
Szerintem minden út legyen a térképen tervezős módon. Szerintem az senkinek nem okozott gondot, hogy az út pont ott volt, ahogy a térkép is jelölte, ezért nem is szólt. De ha nem lesz a közelben sem út, akkor jó eséllyel lesz hozzászólás a fórumon, melyben jelzi, hogy az kérdéses út megszűnt. |