@magpet!
a hiba, ami miatt felhívtalak
(a többiek kedvéért: usa vista hcx-re pontokat másoltam mapsource-ból, majd usb hátértár módban a gpx track-eket szedtem le róla, és vissza akartam kapcsolni normál üzemmódba, hogy még pontokat pakolásszak, ehhez megnyomtam a bekapcsoló gombot, mire a képernyő alján elkezdett egy zöld csík futni, és elszámolt szépen lassan 100%-ig, és újraindult a kütyü. az összes beállítást visszaállította eredetire, angol nyelvvel, mintha akkor bontottam volna ki a dobozból (ez sajnos a gumicsíkra nem igaz rajta... :-) ), és a rajta tárolt térképeket is letörölte, valami minimális méretű (párszáz bájt) fájl volt csak a garmin mappában a kártyán...)
további fejleményei: miután beszéltünk, aznap többször kapcsolgattam ki-be, próbáltam mit bír, de nem történt semmi, normálisan működött, egészen délutánig. akkor elkezdte, hogy a pontosság a szokásos 3-4m-ről megnőtt ~50m-re, és kóválygott a réten is körbe-körbe. egy újraindítás után megint 3m, és pontosan a tuhu úton ment. kb 1 óra múlva kezdte megint, összesen 3x. azóta nem csinálta.
most nézem a gpx track-eket, amikor kiresetelte magát, akkor van benne vmi gixer, de kézzel ki tudtam javítani, inkább olyasmire hasonlít, mint amikor kimerül az elem, és lezáratlan tag-ek maradnak benne... a többi normális (a kóválygástól eltekintve).
azóta itthon használom, próbálgatom, de semmi gondja nincs... :-)
lehet, hogy a debreceni műholdak nem kompatibilisek a pécsiekkel? :-D |