sw09fl! A mezőföldet ellenőriztem, ráment jópár órám. Észrevételek:
(nem kell megijedni hogy sok, ilyenkor az ember minden sz*rt beleír, hogy átadja azt a kevéske tudását)
Mezőfalva:
- Arany János utca: nincs végig elnevezve. ID=476883 is Arany János utca, a felmérő odatette a waypointot az utcanévvel. Szóval az Arany János utcát tessék végig elnevezni.
. . (ehhez ID=477100 -at ketté kell majd törni - látni fogod miért)
- Rákóczi Ferenc utca: ugyanez: ID=476880 szintén Rákóczi - el kell nevezni, de úgy látom, ezt is el kell törni hozzá. [bár ezt közvetlenül nem módosítottad]
- Kinizsi utca (még nincs ID-je, de a központból indul ÉNy irányba - a trekkelő felvette az utca nevét, mégsincs elnevezve)
. . megj: asszem a közös megállapodás a tuhu-n az, hogy mindig teljes utcanevet írunk ki. Tehát ha a trekkelő "Kinizsi" utcát ír, mi akkor is "Kinizsi Pál" utcát.
- Ugyanemiatt kérdés hogy "Bem utca" vagy "Bem József utca" ? [ID még nincs, új vonal a keleti alvégen]
- ID=463988, ebben az utcában van a falu összes közintézménye: műv.ház, óvoda, községháza. Ez TUTIRA szekérút ?! Középen füves földút ? Szerintem inkább Utca [0x93] vagy Kiemelt utca [0x94] (ez nem annyira a Te rajzolásodnak szól, mert ezt az utcát nem módosítottad, és ha a turistajelek kiemelése be van kapcsolva, nem annyira látszik hogy szekérút)
. . megj: A node-ok egymásra akadását nem néztem végig, majd a piros bumszli úgyis megmutatja.
Dunaújváros:
- Híd [ID nincs, koord: N46°58.0863' E18°55.5145'] a híd 3m-re van a patak és az út metszéspontjától (félrerakták árvízveszély miatt :-D)
- Gyaloghíd [N46°57.9982' E18°55.4729'] 1m-re a metszésponttól
- Híd [N46°57.9311' E18°55.5015'] ez is lehetne a metszésponton
- Pad [N46°57.9079' E18°55.5221'] trekkelő jelöli, de a rajzra nem került rá
- Utca [ID=568435] már nem igaz a Zsakutca=2 mert megrajzoltad a folytatását. Javítandó 0-ra. Az autók továbbhaladásának megakadályozására elég, hogy mindkét csatlakozó utca BehajtasAutoval=D, JarhatosagAutoval=D.
- Utca [ID nincs de első 2 pontja: N46°57.8113' E18°55.5895' és N46°57.7988' E18°55.6110'] : Nem stimmel hogy Track=0 mert ott megy alatta a felmérés. A Track=0 a fejből besaccolt vonal, a Track=1 pedig a kevés felmérés alapján rajzolt nagyon bizonytalan út.
- A Lórántffy sportpálya tényleg elbírna egy sportpálya POI-t. (Polygont csak akkor ha vki körbejárja hol a széle)
- Élményfürdő [ID=96241] kötözködés: talán a "Strand" POI jobban ráillik mint az "Uszoda", de így sem rossz.
- Ha a parkolót [N46°57.8218' E18°55.6954'] négyszög alakban körbekeríted utcával (létjogosultsága kérdéses, mert ha a kiterjedését szeretnéd hangsúlyozni, arra ott a parkoló polygon). Szóval ha körbekeríted, vigyázz hogy a csatlakozó utcákba hogyan kötöd be, mert feltöltéskor darabolódni fog, és esetünkben a Bocskai utca [ID=513624] északi végéből le fog csípődni egy darabka, ami épphogy csak hosszabb lesz mint 6m, tehát majdnem hibát okozol ezzel.
- gyalogút [ID=513713] : Track=0 nem igaz
- gyalogút [ID=513707] : Szakad a "P" turistajel. Bár egy előző trekkelő azt jelzi, hogy nem látja tovább a P jelet, de az egész rajzból mégis úgy látszik, hogy megy tovább.
- burkolatlan utca [ID=217740] : nincs közös pontja az ID=513557 utcával. Ha kereszteződés, legyen közös pont. Ha aluljáró, akkor a műút miért van megszakítva a találkozásnál? Esetleg egy alagút POI?
- Tűzálló utca környéke: kell-e utcanévbe beírni hogy "Garázsok" ? Ez nem az utca neve. Szerintem ne.
Bocs a sok kötözködésért, a többiektől meg a hosszú post-ért, kicsit gáz érzés, hogy másnak a rajzolását fikkantom, miközben én is simán csinálok hibákat.
Pozitívumot is írok bíztatásként:
- Zsákutca-kezelés nagyon jó
- Gyalogutakkal jól bánsz, ahova autóval nem lehet bemenni, mindig ott figyel a BehajtasAutoval=D
- Mások piros bumszlijait javítod
- POI-knál mindig töltve van a város és megye
[ előzmény: (41844) sw09fl, 2010.09.04 22:55:53] |