érdemes átgondolni, hogy egy turistatérképnél milyen zoomszinteken milyen utak jelenjenek meg és most itt nem a közutakról beszélek, hanem a turistaútvonalakról.
nézzük a Garmin térképet zommolgatunk befele az országba, minden nyúlfarknyi mellékút látszik de a jelzett turistautak még nem, itt nem a Pq 50 méteres forrásleágazóját hiányolom, de a hosszútávú turistautaknál (100km) egyszerűen nincs rá mód, hogy egy képernyőn lássam, hogy honnan hova tart a jelzés. amikor meg bevillannak a turistautak, látok egy nagy kuszaságot aztán bogozzam ki belőle hol van a kohász kék pl.
a raszertérkép még tragikusabb. akkor látszanak a jelzések, ha a kérdéses szakasz hossza ezt megengedi, itt 32-es zoom fölött gyakorlatilag használhatatlan turistautak böngészésére a térkép.
valamiképpen érdemes a kék körön túl kiemelni a többi hosszútávú turistautakat/zarándokutat is, anélkül hogy a júzer útvonaltervezéssel és társaival lőcsöl. itt aztán tényleg nem ússzuk meg a 0...1 paramétert, mert van hosszú út ami gyakorlatilag nem takar túramozgalmat, kopott a festés, hatvanhaszor elkerítették, más rövidebb meg ennek az ellentéte.[ előzmény: (29042) KiVi, 2009.03.24 18:12:16] |