Hmmmm, érdekes, tényleg rosszul számol, pedig jó helyre rendeli hozzá a profilon a rajtot és a célt, "csak" a szint rossz az adott szövegbuborékokban.
Ha rossz helyre is tenné a waypoint-ot, akkor arra a szokásos lenne a válasz: az "oda-vissza" jellegű túrák mindig is érzékeny pontjai voltak a programnak, mivel nehéz megítélni, hogy az "oda" vagy a "vissza" úthoz szeretnéd rendelni. Ilyenkor lehet egy kicsit csalni, és annál az iránynál, amihez hozzá akarod rendelni egy kis merőleges kitérőt kell tenni az útvonalról és annak közelébe tenni a pontot.
Nyomvonalnál legalább látod a konkrét nyomvonalpontokat is (akár rajzolt, akár valós nyomvonal), de az útvonalat ráadásul megbolondítottam egy olyannal, hogy a 6m-nél hosszabb egyenes szakaszokat a program automatikusan feldarabolja 6m-nél kisebb szakaszokra. Ha ezt nem tenné, akkor egy hosszú egyenes útvonalszakaszon, ahol a térkép szerint nem volt töréspont az úttest vonalában csupán az adott szakasz első és utolsó pontjáról lenne magasságadatunk. Emiatt a 6m-esre darabolás miatt azonban az oda-vissza túrák átfedő szakaszainál tényleg csak a szerencsén múlik, hogy hová rendeli a program. De a már említett apró "kitérő" megoldás ezt szépen orvosolhatja.
A küldött állománynál azonban jó helyen van a waypoint, csupán a hozzá tartozó szintemelkedés adat teljes badarság, valahol a túra 2/3-ánál lehetett ennyi a szint, de az közel se volt ide. |