BAGGIO
Úgy látom, hogy Nálad van esély a válaszra, legalábbis remélem. Viszont szerintem félreértesz.
Ugyanis én is látom, hogy az adott helyen totál túllóg a Duna, azaz a bg polygontól biztos kijjebb van.
Még egyszer megkísérlem leírni. Ha Mapsource-ban maximálisan (20m) ránagyítasz az általam megadott koordinátákra, akkor látod, hogy 3 határjellegű vonal van.
1. N48.02239 E17.24141 ezen a ponton fut az a background, ami az mp-ben van definiálva (Mapsource-ban vékony, világos szürke vonal).
2. N48.02169 E17.24160 ezen a ponton fut az mp international boundary-ja (MS-ban vastagabb, sötétebb szürke, már majdnem barna). Ezen a ponton Szlovákia felirat.
3. N48.02259 E17.24201 Ezen a környéken ez a "legkülső" vonal (vastagabb, sötét szürke), magyar Mapsource-ban Nemzetközi határ felirattal s ezt nem tudom beazonosítani. Akár ez is lehetne egy másik bg, de akkor honnan jön?
Ráadásul nem mindig ez a legkülső, hiszen ha keletre mész pár száz métert, akkor ott éppen a bg van "legkívül", míg a Nemzetközi határ "bemegy" a background alá (N48.01897 E17.25027). Itt is az mp international boundary-je van "legbelül" (N48.01934 E17.24315)
De olyan helyet is lehet találni, ahol "belül" van a bg, utána jön a Nemzetközi határ, majd "legkívül" a Szlovákia feliratú vonal (azaz ami az mp-ben international boundary). Tehát az rendben, hogy a backgroundhoz nincsen hozzáigazítva sem a htár, sem néhány poligon, de a határból is kettő van
[ előzmény: (34092) baggio, 2009.10.19 22:36:36] |