A tudatlanság azért másra is vonatkozik. Persze aki később kapcsolódott be az érdemi jogtiprásba nem tudhatja, hogy a From= és To= paraméterek soha nem kerültek érdemben felhasználásra és mint szöveges mezők bármiféle tartalom beírása sem befolyásolhatja a kimeneteket. Értelmes átnevezéssel hasznos információ tárolására is használható lenne.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
További megvilágosító információ itt:
From=V19132
To=V16161
From= és To= Sörpa ötlete volt. A turistautak.hu eredeti, 2003-as koncepciója az volt, hogy:
- csak a jelzett turistautakat rajzoljuk
- mindegyik csomópontot elnevezzük: V mint Vértes, 19 és 13 mint a Cartographia-térkép km-hálójának számai, 2 azon belüli egyedi szám 1-től felfelé
- a szakaszoknál megemlítjük, hogy a két vége melyik csomóponthoz kapcsolódik
Mindezeket Sörpa egy Excel-táblában tárolta a szakaszokkal együtt, és írt egy Visual Basic programot, ami ezek alapján itinert készített a kézzel kijelölt szakaszokról. Magukat a szakaszokat is a végpontokkal azonosította, tehát ez a konkrét példa (8963, K) eredetileg V19132-V16161 lett volna. Persze ez a 8963 már leszármazott, mint az id-jéből is látszik, és pont itt látható, hogy a vágás miatti öröklésnél mekkora hibaforrás ez: a 8964-essel együtt 845-ös id-vel volt a K jelzés V19132-V16161 között, csak amikor a szeletelő látta, hogy csatlakozik hozzá a K3, elvágta kétfelé.
A rajzolás kezdetén frissítgettük ezeket a paramétereket, sőt a Gerecse- és Vértes össznépi trackeléseinél használtuk is ezeket, de aztán láttuk, hogy nehezen boldogulunk ezzel a rendszerrel:
- igen nehéz ezeket kezelni a rajzoláskor
- hamar kiderült, hogy a két végpont nem egyedi, már az ős-Gerecsében is volt olyan, ahol A és B között két szakasz volt, ezért bele kellett venni a jelzést is
- aztán az is leesett, hogy így meg nem állandó az azonosító, mert a jelzés változhat (megváltozik vagy javítjuk)
- igazából feleslegesek ezek a végpontok, mert az útvonaltervezéshez nem is kell, ott a végkoordináták maguk jelentik a csomópontot (pl. 47.402100;18.375840), ezek egyezése jelenti két szakasz között az átjárhatóságot
- az útvonalak leírásához nem jók ezek az abszolút koordináták, hiszen változhatnak idővel, viszont ugyanilyen egyértelmű a szakasz-azonosítók felsorolása, ami a leszármazottak követésével később is egyértelmű marad
Ezt a két tulajdonságot tehát csak emlékbe hagytam benne, a szeletelő nem foglalkozik vele, mint a Csatlakozik= és Zsakutca= értékekkel.[ előzmény: (72279) Old Eye, 2017.10.15 19:57:30] |