Az meglehet, mert másként ki se jönne az eredmény! :D
A láb említése az elkeseredett próbálkozásaim miatt lehet, ahogy megpróbáltam kibogozni azt a fránya Mobile XT formátumot. Próbáltam én ott lábat, métert, mindenféle kacifántos dolgot a magasságadatok kibogozására... :o)
Nem volt könnyű dolgom: egy itteni fórumozótól kaptam egy ATRK (Active Track) és egy STRK (Saved Track) fájlt, amikről semmi mást nem tudtam, csak azt, hogy valahol Izlandon készültek. Mindezt úgy, hogy életemben nem volt a kezemben (se előtte, se akkor, se azóta) Mobile XT-s készülék. Az ATRK még csak kevésbé volt elvetemült formátum, de az STRK-ban valami nagyon fura "titkosítást" használt a Garmin a mentett track-ek tárolására. És még így is sikerült kitalálnom a szélesség és a hosszúsági adatok kódolását, de a magasságadatokban semmilyen logikát nem találtam.
Ekkor kaptam végre egy másik felhasználótól egy ATRK - Mapsource-szal kinyert GPX fájlpárt, amiből ezt a számolási módszert sikerült valószínűsítenem némi tippelgetés után.
|