Csapás? Egy művelt szántóföldön, amin 2-3 év alatt 3-4 felmérés született? :)
Az általad javasolt paraméterezgetés szerintem nem szerencsés, megmondom azt is, hogy miért: ezek egy része nem látszik közvetlenül a térképen, tehát terepen semmit nem ér vele a felhasználó. Navitel alatt egyébként a . és .. jelzés sem látszik, többször volt már, hogy nullás trackkel berajzolt utcákba direkt nem mentem be felmérni, mert azt hittem, már fel vannak mérve (mivel rendes útvonalként látszanak). Ilyen esetekben a "felmérendő út" sokkal hasznosabb, mert megkülönböztethető.
Emellett terepen szerintem a legfontosabb, hogy a térképre ránézve bárki hamar és egyszerűen el tudjon igazodni. Az már régen rossz, ha menet közben mindenféle paramétereket és egyebeket kellene figyelembe vennie ahhoz, hogy rájöjjön: az orra előtt levő, berajzolt szekérút nem is létezik a valóságban. :)
"nem is elvárás a biciklivel való járhatóság."
Azért egy szekérúton általában el lehet közlekedni bringával. Egy szántóföldön nem feltétlenül (főleg ha frissen van szántva). Arról nem is szólva, hogy nem túl ildomos, és esetleg az éppen arra járó tulajdonos, vagy a megművelő nem is biztos, hogy nagyon örvendezne az ott átvágó embereknek. Érdemes belegondolni, hogy ilyen esetben egyébként az út berajzolója vagy a felmérő vállalná a felelősséget?
"Sokszor az erdőkben is a fák között vezetnek jelzett utak, holott adott esetben ott sincs út."
Azért egy használt/járt erdei gyalogutat egy erősen művelt szántófölddel összevetni kissé erős szerintem. :)
"ezen a szakaszon többen is végigmentünk gyalogosan különösebb probléma nélkül, hiszen a 4 km/h-t tudtuk tartani bőven"
Ezesetben akkor a terepen lényegében bárhol rajzolhatnánk utakat, ösvényeket véletlenszerűen, különösen kukoricásokban a sorok közé... ;)
"Az általad felmért utak közül a legrövidebb is kb. +2km"
Nem mondtam, hogy a toronyirántnál rövidebb utat tudok, csak azt, hogy a(z általam) felmért és bejárt utak valóban ott is vannak a terepen, járhatóak.
Engem egy dolog érdekel, és ezt változatlanul fenntartom: a térkép pontos legyen, azt lássam rajta, amivel a terepen is találkozom (vagy találkoznak mások). Ha van út, az legyen rajta, ha nincs út, akkor ne legyen. Aztán hogy a terepen nem létező, felfestetlen, jelöletlen, tervezett stb. túraútvonalakat ki és hová helyezi elméletben, az már nem az én dolgom - mint említettem volt. :)[ előzmény: (40329) olahtamas, 2010.06.11 01:18:21] |