Nekem csak a következő fogalmakkal van bajom: "szerintünk hol van kifestve" illetve "tekintsük késznek".
Akkor most van felmérés vagy nincs? Illetve van mérés hogy mely szakaszokon van kifestve a jel, vagy csak találgatás?
Ha fel van mérve, azaz van valós track, akkor csak fel kell tölteni ide, és már lehet is rajzolni!
Ha nincs konkrét felmérés, akkor nem tekintem jogosnak, hogy tervezettről készre állítjuk a jelet, mert mi alapján?
Főleg, ha felmérendő útra van rakva, brrrrr!
Egy konkrét kérdés: A Mária-út honlapjáról letölthető GPX állomány az ténylegesen felmért nyomvonal, avagy javasolt / rajzolt / vonalszakaszokból összeállított? Ergo: terepen készült, vagy íróasztalnál?
Ezt nagyon fontos lenne tudni!
Ha már második nekifutásra nekiesünk a Máriautaknak, akkor megint íróasztal mellett készült adatok alapján tesszük, "tekintsük úgy" illetve "szerintünk" metódusokkal, vagy pedig kőkeményen tartjuk magunkat az alaptörvényhez (mint minden más esetben), hogy ami a terepen, és látta is valaki, az a térképen. Ha emiatt 1-2 helyen van folytonossági szakadás a zarándokútban - hát istenem, akkor van, annál inkább motivált valaki hogy odamenjen és felmérje.
[ előzmény: (66697) tsinom, 2014.02.18 15:09:57] |