A helyzet az, hogy térképeinken még ismeretlen utakat jó, ha megközelítôen(*) pontosan rajzoljuk be. Gondold el, a felhasználó felfigyel a tanösvényedre és elindul rajta. Ha látja azt, hogy kütyüje nem a térképi utakat követi, vagy félelem szállja meg szívét, hogy elromlott készüléke vagy rossznak tekinti a térképet. Egyik esetet sem engedhetjük meg magunknak.
tibbigeo indoklását egy hasonlattal engedd meg alátámasztani: Konyhában húst ha nem éles konyhakéssel hanem evôeszközzel vágnánk szeletekre, olyan is lesz.
Esetedben berajzolnám a track-edet, de elnagyoltan és felmérendô úttípussal, POI-val jelölném, hogy ez itt egy figyelemreméltó turisztikai célpont. Vannak páran, akik erre rámozdulnak és 'szakszerûen' bejárják.
Örülnénk, ha megengedheted magadnak, beszerzel egy túra GPS-t és járnád a fehér foltokat. Nem kell 100 eFt-os csodakészülék, 20-30 eFt-os is kielégíti ez igényt.
(*) Ha valaki a legjobb túra GPS-szel járja be tanösvényeidet, méri be a tornapálya állomásait, akkor is a berajzolt utakat, POI-kat megközelítônek tekintjük. Egy felmérés akkor lesz pontos, ha több idôpontban, többféle készülékkel történik a rögzítés. Ezt Track= paraméterrel jelezzük.[ előzmény: (57986) Photographer, 2012.10.26 07:39:27] |