"Amikor trackelsz, javasoljuk, minden útkeresztezôdésben klikkolj egyet."
Jó lenne, szeretném is így csinálni, de nem nagyon megy.
Általában nem egyedül túrázom, és a társaságból csak nekem van PDA-m. A többieket nem érdekli, nem műszaki népek. Ha minden elágazásnál megállok pontot menteni meg kommentelni, egyszerűen otthagynak. Az ő szemükben csak megtöröm a haladás ritmusát ( ez tulajdonképp igaz is ).
Direkt, egyedül trekkelni nagyon ritkán tudok, szóval túra közben vagy ez van vagy még ez sem.
"Például ezeken a helyeken hiányolom az útkeresztezôdések koo-it:"
Jogos, de lásd fenn. Ami emlékezetből van, az tuti hogy ott van. Nagyon jellegzetes volt és könnyű volt megjegyezni a helyét. Illetve, ha precíz akarok lenni, eléggé vizuális típus vagyok és az adott helyszínhez tartozó "képen" ott van. Ha nem vagyok benne teljesen biztos, nem csinálok ilyet.
"Hol is vana Kecskevárra vezetô út kezdôpontja?"
Jó kérdés, agyaltam rajta egy darabig magam is.
Tudniillik be volt jelölve egy bejárandó út abba a végpontba, ahová bekötöttem az ösvényt. Ezt persze töröltem. Vele szemben még mindig megvan a párja, ami valóban ott volt a helyszínen, és ott is pont szemben van.
Viszont, ha a track nyomvonalra teszem az utat, akkor nem klappol, hisz nem lesznek szemben.
Azt gondoltam, hogy azon a részen maga a szekérút, amiről lementünk, is legalább 3 m széles, a GPS is simán hajíthat 5-6 m-t, szóval inkább berajzolom így, aztán majd lehet pontosítani ha legközelebb valaki arra jár.
Te mit tanácsolnál?
"- mérlegeld a helyszínen, a térképeinken nem szereplő út mennyire fontos."
Nekem az a véleményem, hogy ami járható, vagy tájékozódási pontként használható, az legyen rajta a térképen. Egy erdészeti traktorút, ami 30 éve ott van, az fontos. Pl. ha el kell érned a buszt, és arra rövidebb. Egy vadcsapás is fontos, ha más nem vezet az adott helyszínre. Pl. Kecskevár.
Igyekeztem, és igyekszem eszerint eljárni.
"Rajzoltál egy 1570 m hosszú szekérutat"
Pedig de. :-)
Nézd meg szintvonallal; az egy völgyfő. Kicsit szét van járva a vége, ahol megfordulnak az erdőgazdasági gépekkel, és kész. Nincs az utolsó szakaszon se 0-ás ösvény, se másmilyen. Átvághatsz az erdőn, vagy visszafordulhatsz.
Visszább, Ny felé volt egy pár elágazás, valamelyik minden bizonnyal csatlakozik a 852-es POI-hoz, de ezek túl sűrűn voltak hogy megnézzem vagy rögzítsem mind.
Az esetleg reális lehet, hogy a rajzolt utat visszább vágom, mert a felső, kevésbé járt szakasza már nem volt annyira határozott. Így később, ha felkerül a 852-es ponttal való kapcsolat, lesz értelme a berajzolt szakasznak.
Hmmm?
"Nem tudom, mit változtattál az ID=578897 csapáson."
0x83-ról ( gyalogút ) levettem 0x81-re ( csapás ), mert embermagas gaz nőtte be. Járható, de elég nehezen. Nyáron inkább sehogy, de azt nem próbáltam még. :-)
A nyomvonalhoz nem nyúltam, de szívesen javítok rajta.
"A Galuzsnya-tetői zsombolyt töröltem"
Hiba volt, máskor jobban vigyázok. Bár az sem nagy baj, ha marad, ez egy hivatalos barlangkoordináta.
Valahogy meg kellene oldanom, hogy láthassam a barlangos adatbázisomat is túrázás közben, meg mentsem a poi-kat is, és ezek külön legyenek. Mert amúgy szét kell szedni később, és akkor becsúszhat egy-egy ilyen.
"A Kecskevárra vezetô ösvény Track paraméter értéke esetünkben csak 1."
OK, javítom.
"Nem rajzolsz rosszul, csak kapkodsz."
Köszi!
Bár én inkább szórakozottságnak nevezném. :-))[ előzmény: (44246) Old Eye, 2010.12.28 01:10:17] |