"Ha azt vesszük, hogy a vétel pontossága az útvonal során 5-10 méter között mozog (és ez az érték a magasságadatokra is vonatkozik)"
Sajnos nem, a magasságadatok szórása kb. a horizontális hiba háromszorosa.
"2, automatikus - globális Geoid modell alapján- ennek lehet az alapja egy olyan térkép amit a válaszodban csatoltál?"
Ha ez van beállítva, akkor letölti a geoid adatbázist netrôl ( elsô telepítést követôen szokott rákérdezni ha kiválasztod ezt az opciót ), és a továbbiakban tszf-al számol. A térképen is azt jeleníti meg és a logban is az szerepel.
3,NMEA adatok alapján - ha elérhető- gondolom ez egy online adatbázis
Nem, ez akkor ha van NMEA adatfolyamod. Az androidos telefonokban nem jellemzô, mert API-n keresztül látják a vevôt. De ha van pl. egy külsô BT vagy USB vevôd, akkor azok tudnak így beszélni ( vagy csak így tudnak ), és a GGA mondat tartalmazza a geoid feletti magasságot és a geoid korrekció értékét is a tszf-hoz viszonyítva, így a tszf számítható.
Még egy tipp: Az altitude managerben nézd meg a szûrô beállítást; ha nem repülsz, akkor bátran veheted erôsebbre a magassági szûrést, és akkor talán kevésbé fognak szóródni a magassági adataid a logban ( nem tudom hogy a logban is érvényesül-e a beállítás, vagy csak a térképes nézeten ).[ előzmény: (74590) Marton Zoli, 2016.02.01 06:51:34] |