turistautak.hu térképrészleteK+ jelzés GPS-szel
[ english
Előzmények

Mr. Fülixájhozzászólásai | válasz erre | 2010.01.10 09:04:03 (45690)
Köszi szépen !
Ez nagyon hasznos info volt.

Üdv :
Petya & Adri :-))
[előzmény: (45685) lelcache, 2010.01.10 04:37:18]

lelcachehozzászólásai | válasz erre | 2010.01.10 04:37:18 (45685)
Nekem van sokféle kütyüm, meg volt is már néhány. Többek között telefonba integrált GPS is, méghozzá nem is a leggagyibb fajtából (Nokia E71). Van BlueTooth GPS, PDA-val, meg egy kézi Garmin is. Szóval van összehasonlítási alapom.

A telefontól soha ne is várd, hogy tök jó pozíciót fog adni gyorsan. Az összes felsorolt cucc közül a telefonban levő GPS messze a legpocsékabb. (ez mondjuk nem is meglepő. A Csixnek csak az antennája 2-szer olyan vastag, mint az egész mobil teló). Míg pl. a kocsiban a Garmin 60 CSix max 1 percen belül fix jelet ad hideg indítással, addig a Nokiára van, hogy kell 8-10 percet is várni. Mondjuk nem a legjobb pozícióban van a kocsiban, de CSIX a kesztyűtartóban is produkálja az 1-2 percet. Ráadásul autózás közben késik is a jele. Annyira mazochista még nem voltam, hogy terepen kipróbáljam ládakeresésre, de ha egyszer megfelelően jó idegállapotban leszek, lehet, hogy azt is megteszem, csak a tapasztalás és az adrenalin szintem megemelése kedvéért. :-)

A BlueTooth külső egység rendkívül sokat javít a dolgon! Ezt is próbáltam már telefonnal is. Ha jó kütyüd van, akkor sokkal gyorsabban talál sokkal izmosabb jeleket. Ráadásul azon egy programmal meglehetősen biztonságosan ki lehet kapcsolni a már említett Static Navigation-t. A telefonnál erre azért nem vállalkoznék.

Az, hogy pontosságra egy készülék mit jelez ki, az kis túlzással csak marketing fogás. Nagyon nem szabad elhinni. Kizárólag tájékoztató jellegű adat.
Az teljesen normális, hogy a kevésbé combos vevőket a lombkorona, vagy a felhős idő megfekteti. A GPS jelek ugyanis mikrohullám tartományban érkeznek, amit a víz, nedvesség szépen el is nyel. (lásd mikrohullámú sütő) A felhőben, meg a levelekben pedig van víz bőséggel. Ha jó sok lomb van, vagy vastag a felhő, akkor kevésbé erős jel fog érkezni, mint egy kopasz hegy csúcsán verőfényes napsütésben. Ez egy jobb vevőnél nem probléma, de pl. a telefonnál már okozhat meglepetéseket.
[előzmény: (45674) Mr. Fülixáj, 2010.01.09 18:55:48]

Mr. Fülixájhozzászólásai | válasz erre | 2010.01.09 18:55:48 (45674)
Sziasztok !

Nokia 5800-as mobiltelefonnal próbálok kesselni, több-kevesebb sikerrel.
Négy ládához mentem ki eddig, az első kettő meglett, a második kettő nem.
Pedig az első két esetben 50-100m pontosságot jelzett a ketyere.
A harmadiknál nem néztem, a negyediknél kb. 30+/-10 méter volt, négy aktív műhóddal.
Ez normális ? Normális az, hogy már a levél nélküli fák is annyira árnyékolnak, hogy nem tudja bemérni magát 5-6 műhódból ? Ma mentem vagy húsz percet az erdőben, fák alatt, a domborzat lankés volt, az tuti nem árnyékolt le. 20 percig nem találta magát, amint kiértem a fák alól egy tisztásra, azonnal meglett a pozíció. Ez normális ?
Igaz-e, hogy a mobiltelefonokban és egyéb multifunkciós készülékekben lévő GPS vevő részegység kevésbé érzékeny (pontatlanabb, kevesebb hódat lát), mint a kifejezetten csak erre a célra gyártott eszközökben ? Érdemes egy bluetooth-os külső vevőfej beszerzésén gondolkodni ?

Köszi & üdv :

Petya


Bejelentkezés név:  jelszó:   tárolás [regisztráció]

Felhasználónevedet és jelszavadat a geocaching.hu oldalon is használhatod!

[ kezdőlap ] [ térkép ] [ + felmérések ~ ] [ + útvonalak ~ ] [ + poi ~ ] [ belépés ] [ faq ] [fórum] [email]

A weboldal működése és tartalma folyamatos fejlesztés alatt áll, köszönettel vesszük az észrevételeket a fejlesztési ötletek oldalon.
A turistautak.hu-ra feltöltött track-eket és a letölthető térképeket, azaz térképi adatbázist az ODbL licencnek megfelelően bárki használhatja.
Minden egyéb anyag előzetes írásbeli engedély nélkül csak magáncélra használható fel. jogi tudnivalók